a
coinnet

BTC Teknik Analiz: 200 Günlük EMA Kırılmadı, Sırada Ne Var?

coinnet
coinnet

Bitcoin fiyatı, son 4 ayda hafif bir düşüşle yana doğru hareket gördü ve bir bayrak modeli oluşturdu. BTC teknik analiz; son zamanlarda, BTC %25,5 düşüşle 53.500 dolara düştü ve 200D EMA’nın üzerine çıkma mücadelesi uzun süreli bir düşüş için ipuçları veriyor.

Kripto para piyasası, Bitcoin fiyatının 55.000 doların üzerinde istikrar kazanmasıyla hafta sonu boyunca düşük oynaklık yaşadı. Hafta başında arz baskısının hafifletilmesi, altcoinlerin güçlü bir destek bulmasına ve yerel bir dip oluşturmasına izin verdi.

Bununla birlikte, Alman hükümeti tarafından son 700 BTC’lik transferler, Bitcoin’in kritik direnci kırma mücadelesi ile birleştiğinde, potansiyel uzun süreli bir düzeltme konusundaki endişelere yol açtı.

BTC Teknik Analiz

BTC teknik analiz; son 4 ay boyunca, Bitcoin fiyat yörüngesi çoğunlukla günlük grafikte hafif bir düşüşle yana doğru oldu. Bu konsolidasyon, sapma eğilim çizgileri büyük bir direnç ve destek sunduğundan, bayrak deseni oluşumu ile görsel olarak izlenir.

Teoride, Bull flep yükseliş trendinin devam etmesini desteklerken, sapma trend çizgileri piyasa belirsizliğini ve destek kırılması potansiyelini bozulmadan gösterir. Son piyasanın ortasında, BTC fiyatı Cuma günü 71959 dolardan 53500 dolara düştü ve %25,5’lik bir zarara neden oldu.

İlginç bir şekilde, düşen basınç tam olarak modelin alt trend çizgisinden geri döndü, ancak 200D EMA’nın üzerinde devam edemedi. Bu trend tanımlayan eğim, Bitcoin alıcıları için büyük bir direnç görevi görür ve bunun üzerine kırılmaması düşüş trendinin devamını güçlendirebilir.

Teknik Gösterge

  • ADX: %38’deki ADX değeri, düzeltme eğilimine devam etmeden önce yana doğru bir eylemi teşvik edebilecek aşırı genişletilmiş bir düşüşü gösterir.
  • EMA’lar: 50 ve 100 günlük Üstel Hareketli Ortalama arasındaki potansiyel bir düşüş geçişi, arz baskısını hızlandırabilir

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.