a

Bu Haftanın Başlangıcı Piyasa İçin İyiye mi İşaret?

coinnet
coinnet

2022’nin ilk yarısındaki düşüşün ardından kripto para piyasası, Temmuz ayında kaydedilen kazançları sürdürmeye çalışıyor. Özellikle sektör, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi yüksek piyasa değeri olan kripto para birimlerinin öncülüğünde aylık en yüksek seviyeye ulaşan sermaye girişine tanık oluyor. 

Genel olarak büyük kripto para birimleri, Ağustos başında bocaladıktan sonra yeşile döndü. Örneğin, Bitcoin, yedi gün içinde neredeyse %3 kazandıktan sonra bir kez daha 24.000 doların biraz üzerinde işlem görüyordu. 

Ayrıca Ethereum blockchain teknolojisini Hisse Kanıtı (PoS) algoritmasına geçirecek Merge`e hazırlanırken, ikinci sıradaki Ethereum da yükselişte. ETH bir haftada %3’ün üzerinde değer kazanarak 1.713$ seviyelerinde. Bitcoin, 20.000 doların altında düşme riskinin ardından 23.000 doların üzeri destek bölgesi gibi görünüyor.

ABD Çalışma Bakanlığı raporundan önce Bitcoin’in cuma günü erken saatlerde 23.000 doların altına düştüğünü belirtmekte fayda var. Rakamlar, ABD’nin yeni işlerde büyüme kaydettiğini ve ekonominin daha da yavaşladığına dair korkuları ortadan kaldırdığını gösterdi. 

Devam eden zorlu ekonomi dönemine rağmen, piyasa kripto sektöründe hisse alan kurumların sayısında da bir canlanma kaydetti. Örneğin, Varlık yöneticisi Brevan Howard, yönetim altındaki varlıklarda  1 milyar doları aşan en büyük hedge fonu lansmanını tamamladı. Başka bir yerde, BlackRock, kurumsal kripto para yatırımlarını kolaylaştırmak için  kripto borsası Coinbase ile ortaklık kurdu.

Kripto Para Piyasası, Solana Cüzdan Hackinden Daha Az Etkilendi 

Genel olarak, geçen hafta piyasa için iyi ve kötü haberlerin bir karışımı oldu. Örneğin, Solana (SOL) ağı cüzdanlarının yüksek profilli hackine rağmen piyasa sermaye girişleri kaydetti ve 4 milyon doların üzerinde kayıpla sonuçlandı. 

Bununla birlikte, kripto endüstrisi, kanıtlarının saldırının Solana’nın hatası olmayabileceğini göstermesinden sonra bir miktar güvenleri kazandı. Saldırının temel nedeni, güvenliği ihlal edilmiş private key olarak tanımlandı. 

Telegram kanalımızı takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Twitter hesabımız için de buraya tıklayabilirsiniz. Günün başka bir önemli haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Sorumluluk reddi: Coin-net.com’da ifade edilen görüşler herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara herhangi bir yüksek riskli yatırım yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve uğrayabileceğiniz zararların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Coin-net, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını tavsiye etmez, Coin-net bir yatırım danışmanı değildir.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.