a

Bu Ülke Kripto İnovasyon Merkezi Olmayı Hedefliyor! Detaylar

coinnet
coinnet

Birleşik Krallık Hazinesi (HMT) kripto varlıkları için kapsamlı bir düzenleyici çerçeve açıklayarak, ülkenin blockchain ve kripto inovasyonunu benimseme konusundaki kararlı kararlılığının altını çizdi. Pazartesi günü yaptığı açıklamada HMT kripto varlık düzenlemesi konusundaki kararlı duruşunun, blockchain sektöründe inovasyonu ve gelişimi teşvik etme vizyonuyla uyumlu olduğunu belirtti.

Bu doğrultuda şu ifadelere yer verildi: “Hükümet, bir dizi dijital varlık faaliyetini ilk kez finansal hizmetler için düzenleyici çevreye getirme niyeti de dahil olmak üzere, Birleşik Krallık’taki kripto varlık düzenlemesi için nihai önerilerini doğruladı.”

İlk olarak 1 Şubat 2023’te dijital varlıklar için gelecekteki finansal hizmetler düzenleyici rejimine ilişkin istişarelere izin vermek için tanıtılan düzenleyici çerçeve, sektörün birçok önemli yönünü ele alarak çok ihtiyaç duyulan netliği sağlıyor.

Özellikle de halka arz teşkil etmediklerini kabul ederek Airdrop’ları token ihracı düzenleyici çevresinden hariç tutmaktadır. Bu hamle, kripto topluluğu içindeki endişeleri hafifletecek ve inovasyon için daha elverişli bir ortamı teşvik edecektir.

Ayrıca çerçeve, değiştirilebilir olmayan tokenların (NFT’ler) düzenleme kapsamı dışında kabul edildiğini açıklığa kavuşturuyor. NFT dünyasının ayrılmaz bir parçası olan dijital öğelerin oyun içi satın alımları ve satışları, finansal olmayan hizmetler faaliyeti kapsamına girerek aşırı düzenlemelerden muaf tutuluyor.

Bununla birlikte, HMT’nin merkezi olmayan finans (DeFi) yaklaşımı ihtiyatlı ve düşünceli bir yaklaşımdır. Hükümet, DeFi’nin finansal hizmetlerdeki potansiyel önemini kabul etmekle birlikte, inovasyona yönelik yaklaşımını vurgulayarak yasaklamaktan kaçınmayı amaçlamaktadır. Bu duruş, DeFi projelerinin düzenlenmiş bir çerçeve içinde gelişmesine olanak tanıyarak bu sektörde sorumlu büyümeyi teşvik ediyor.

Kripto Ticareti İçin Önlemler

Daha da önemlisi, Birleşik Krallık hükümeti kripto ticaretini kumar olarak görme veya dijital para birimlerine doğrudan bir yasak getirme fikrini “şiddetle reddetti” ve böyle bir yaklaşımın küresel olarak kabul edilen düzenleme çabalarına ters düşeceğini ve kripto tabanlı yeniliği boğacağını belirtti.

Bununla birlikte, son hamle Birleşik Krallık’ın kripto varlık işletmelerinin gelişmesi için verimli bir zemin sağlama arzusunun altını çiziyor. Finansal Hizmetler ve Piyasalar Yasası’nın kabul edilmesiyle birlikte, bu düzenleyici çerçeve Birleşik Krallık’ın uluslararası yetenek, yatırım ve inovasyonu çekmesi için zemin hazırlayarak ülkeyi gelişen kripto ortamında bir öncü olarak konumlandırıyor.

Bu arada, Birleşik Krallık dijital para düzenlemeleriyle ilerlerken Amerika Birleşik Devletleri daha yavaş bir yaklaşımla boğuşmaya devam ediyor. Biden yönetimi, sektörü belirsizlik içinde bırakan kapsamlı bir kripto düzenlemesini yürürlüğe koymakta zorlandı. Bununla birlikte, Blockchain Association Hükümet İlişkileri Direktörü Ron Hammond kripto düzenlemelerinin 2024 seçimlerinden önce hızlı bir şekilde takip edilme şansı olduğunu öne sürüyor.

“Seçimler, her aday rakibinin belirli bir konudaki pozisyonunu kusurlu olarak göstermeye çalıştıkça politika konularını hiper-partizan hale getirme eğilimindedir… Stablecoin düzenlemesi, piyasa yapısı, vergiler ve muhasebe standartları gibi konulara dokunan faturalarla zaman kısa.” şeklinde Pazartesi günü tweet attı.

Telegram kanalımızı takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Twitter hesabımız için de buraya tıklayabilirsiniz. Günün başka bir önemli haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Coin-net.com’da ifade edilen görüşler herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara herhangi bir yüksek riskli yatırım yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve uğrayabileceğiniz zararların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Coin-net, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını tavsiye etmez, Coin-net bir yatırım danışmanı değildir.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.