a
coinnet

Cardano Brezilya Merkezli Petrol Devi ile Anlaşma Yaptı!

coinnet
coinnet

Cardano Vakfı Brezilya’nın önde gelen şirketlerinden biri olan devlete ait petrol şirketi Petrobras ile işbirliği yaparak blockchain eğitimi sağlamayı ve enerji sektöründeki teknoloji kullanım örneklerini araştırmayı planlıyor.

Cardano Vakfı Petrobras’ın 45.000 çalışanı için düzenlenecek blockchain eğitim atölyelerini duyurdu ve bu eğitim içeriğini Petrobras Üniversitesi üzerinden sunacak. Petrobras 1953 yılında kurulmuş olup, 2022 yılında 124,7 milyar dolar geliriyle Brezilya ve Güney Amerika’nın en büyük şirketi konumundadır.

Eğitim programı çeşitli blockchain uygulamalarını ve kullanım durumlarını kapsayacaktır. Aynı zamanda interaktif sınavları içerecektir. Cardano Vakfı, programın başlangıcını kutlamak amacıyla metaverse üzerinde Brezilya ve dünyadaki blockchain düzenlemelerini inceleyen iki atölye çalışması düzenledi.

Cardano Vakıf CEO’su Konuştu

Cardano Vakfı’nın CEO’su olan Frederik Gregaard; “Fortune 500 şirketi ve dünyanın en büyük kamu şirketlerinden biri olan Petrobras ile ortaklığımız, hem işletmelerin blockchain eğitimine olan talebi hem de Cardano Vakfı’nın ve misyonunun artan etkisini vurguluyor. Petrobras ile ortak çalışmaktan heyecan duyuyoruz ve eğitim sağlamanın yanı sıra blockchain teknolojisinin yeni kullanım alanlarını keşfetmek için işbirliği yapmayı dört gözle bekliyoruz,” şeklinde konuştu.

Eğitimi tamamlayan katılımcılara sertifikalar verilecek ve ilk 500 katılımcıya Petrobras Eğitim Kurulu ile işbirliği içinde oluşturulan özel nonfungible tokenlar (NFT’ler) hediye edilecek. Bu NFT’ler katılımcıların ilerlemesini ve başarılarını dinamik bir şekilde yansıtarak dijital bir izleyici ve başarılarının sergisi olarak hizmet edecek.

Cardano Vakfı, Cardano blockchain ekosistemini destekleme ve teşvik etme amacı gütmektedir. Vakıf platformun geliştirilmesi ve benimsenmesinde önemli bir rol oynamaktadır.

Bu işbirliği, Cardano ‘nun 2021 yılında duyurulan beş yıllık temel hedeflerinden biri olan Fortune 500 şirketleriyle ilişkileri güçlendirme, zincir içi faaliyetlerde çeşitliliği arttırma ve blockchain kullanımını geniş bir sektör yelpazesine yayma stratejisi ile uyumludur.

Telegram kanalımızı takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Twitter hesabımız için de buraya tıklayabilirsiniz. Günün başka bir önemli haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Coin-net.com’da ifade edilen görüşler herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara herhangi bir yüksek riskli yatırım yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve uğrayabileceğiniz zararların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Coin-net, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını tavsiye etmez, Coin-net bir yatırım danışmanı değildir.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.