a

Cardano Smart Contractların Fiyatlandırmaya Etkisi Ne Olacak?

Cardano (ADA) ağı, Eylül 2021’de smart contract işlevselliğinin dahil edilmesini içeren ve blockchain teknolojisi daha hızlı ölçeklenebilirlik ve performansa sahip kılan önemli bir güncellemeye sahipti. İleride en son Vasil hard fork’u ile Plutus Scripts (Cardano tabanlı smart contract platformu) 3.000’den fazla kullanıcıya ulaştı. Elde edilen veriler neticesinde Cardano Blockchain Insights’ın istatistiklerine göre Cardano’ daki smart contractların sayısı temmuz sonunda 3.002’ye ulaştı.

Özellikle, Alonso hard forku, Cardano’nun geliştirici topluluğuna DeFi uygulama geliştirme platformu ve program sağlamasına izin verdi. Cardano’ nun kurucusu Charles Hoskinson, yaklaşmakta olan Vasil hard fork’u ile Vasil hard fork’un planlanan dağıtımının ağın smart contract işlevselliğine zarar verebileceği iddialarına karşıt görüşte bir açıklama yaptı.

Cardano Yaratıcısı Açıklama Yaptı

Temmuz ayında Hoskinson, smart conractların değişikliklerle uyumlu olmasını sağlamak için ağın gerekli önlemleri aldığını ve böylece yenilenme gereksinimini ortadan kaldırdığını söyledi. İddiaların doğru olmadığını ve asılsız bilgiler yaymakla suçladığı kişiler tarafından ortaya atıldığını ve smart contractların amaçlandığı gibi çalışmaya devam edeceğini vurguladı.1 Ağustos’ta Hoskinson, kullanıcılara Vasil hard fork’ta daha fazla gecikme beklemediği ve yükseltmenin son testlerden geçtiği konusunda güvence verdi.

Cardano’ nun yaratıcısı Hosnikson, işlerin düzenli ve sistematik bir şekilde doğru yönde ilerlediğini kaydetti. Şu açıklamayı yaptı:

Sadece birkaç uç durumun düzeltilmesi gerekiyor. Cardano ekibi ağustos ayının ortalarında daha fazla haber içeren bir güncelleme sunmaya hazır olacak.

Son olarak, dünyanın ilk dijital varlık bankası Sygnum Bank artık müşterilerinin bankanın kurumsal düzeydeki platformu aracılığıyla stake oluşturmak için Cardano’ yu rahat ve güvenli bir şekilde stake edebileceğini açıkladığını bildirdi.

Telegram kanalımızı takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Twitter hesabımız için de buraya tıklayabilirsiniz. Günün başka bir önemli haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Sorumluluk reddi: Coin-net.com’da ifade edilen görüşler herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara herhangi bir yüksek riskli yatırım yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve uğrayabileceğiniz zararların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Coin-net, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını tavsiye etmez, Coin-net bir yatırım danışmanı değildir.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.