Changpeng Zhao: Düzenleyici Olsam Geleneksel Finansı Kriptoya Benzetirdim

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Binance Borsası’nın kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao bir Clubhouse yayını yaptı. Burada gündem tahmin edileceği üzere kripto paralarla ilgiliydi. “Finansal anlamda bir düzenleyici olarak görev yapsaydım, geleneksel finans uygulamalarını ve bankaları ele alırdım. Daha sonra ise kripto endüstrisine uyarlardım.” dedi.

Changpeng Zhao, konuşmasının devamında finansal anlamda düzenlemeler gelmesinin kötü bir şey olmadığına vurgu yaptı. Sektörde bulunan birçok kişinin aksine özgürlük tutkunu veya anarşist olmadığının altını çizdi. “Kurallar ve herhangi bir hükümet müdahalesi olmadan kripto sektörünü aşırı iyi bir şekilde yönettiğimize dair özgürlükçü bir görüş var. Fakat, ben toplum olarak buna hazır olduğumuzu düşünmüyorum. Kendimizi nasıl güvende tutacağız bilmiyorum.”

Binance ve Düzenleyicilerin İlişkisi

Changpeng Zhao, Binance borsasını ilk olarak kendi ülkesi olan Çin’de kurdu. Fakat, burada hükümetin kripto sektörüne olan baskısı çok fazlaydı. Bu nedenle de merkezini ilk olarak Japonya’ya ardından da Tayvan’a taşıdı. Daha sonra düzenleyicilerle iyi ilişkiler kuramamasından ötürü, Cayman Adaları’nda resmi olarak faaliyet gösteriyor. Genel anlamda düzenleyicilerle ilişkisine baktığımızda, mayına basmadan yürümeye çalışıyor.

Geçtiğimiz yıl, Binance borsasının merkezinin bulunduğu Malezya’da, ülkenin Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, borsanın yasadışı faaliyet gösterdiğini iddia etti. Daha sonra borsa çalışanları ve Changpeng Zhao, basın açıklaması yaparak bu durumu güzel bir şekilde atlattı. 2020 yılında yaptığı bir konuşmada ise düzenleyiciler için aşırı kısıtlayıcı dedi.

Son olarak ise, Changpeng Zhao bazı düzenlemelerin olmasını isteyen kesim içerisinde yer alıyor. Tamamen kuralsız bir sektörün işletmeler için de iyi olmadığının altını çiziyor. Fakat, düzenleyicilerin de bu kısıtlamaları koyarken aşırıya kaçmaması gerektiğini belirtiyor.

Takipte Kalın!

Son dakika haberlerini anında öğrenmek için bizi takip edebilirsiniz. Twitter hesabımıza ulaşmak için lütfen linke tıklayın.

Yorum Yaz

isimFiyatGrafik (7gün)
bitcoin
Bitcoin (BTC)
$58,134.00
ethereum
Ethereum (ETH)
$2,080.07
binancecoin
Binance Coin (BNB)
$408.18
ripple
XRP (XRP)
$1.02
tether
Tether (USDT)
$0.998