a

Charles Hoskinson Mark Cuban ‘a Cardano ‘yu(ADA) Açıkladı

Bok zincir teknolojisinin üzerine inşa edilmiş ve aynı zamanda günümüzde milyonlarca geliştirici ve yatırımcı tarafından kabul edilen devasa ekosistemler bulunmaktadır. Bunlardan ilki marketin en büyük alternatif coini ve ekosistemi Ethereum’dur. Solana ve Cardano Ethereum gibi gelişmiş ve farklı bir altyapıyı sağlamak amacı ile kurulmuş, aynı zamanda kendilerine has özellikleri ve işlem kapasiteleri ile farklı alanlarda hizmet veren projelerdir. Mark Cuban 15 Mayıs’ta yararlılık konusunda blockchain projelerinin eksiklerini belirterek bir dizi paylaşımda bulunmuştu. Bu konuya paralel olarak Charles Hoskinson(IOHK’nın Kurucu Ortağı ve CEO’su) Mark Cuban ‘a Cardano ‘yu(ADA) bir Youtube videosuyla da detaylandırarak topluluğa açıkladı. Twitter üzerinden aktarılan soruların ve görüşlerin detayları, altı çizilen önemli noktalar ve Hoskinson’ın açıklama videosunun detayları şu şekilde;

ADA Kurucusu Tarafından Açıklandı

Gelişmeler NBA takımlarından Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban ‘ın aşağıdaki açıklaması ile beraber başladı.

Açıklamasında kripto projelerinin;

Projelerin değerlendirilmesi Gelecek potansiyel işlevleri yerine Şu anki potansiyel işlevleri ve ne kadar katılımcının mevcut olduğu şeklini almış. Coinlerin veya tokenların fiyatları artık geleceğe yönelik daha az bahis ve daha çok gerçek talebin bir yansıması.

şekline döndüğünü paylaştı.

Sonrasında projelerin işlevlerine daha fazla temas ederek

Daha hızlı transfer işlemleri gerçekleştirebilmek ve düşük komisyon ücretlerine sahip olmak artık yeterli değil. Ağın mevcut bir etkisi ve önemli ölçüde kullanıcı büyümesi olmalıdır. Bu, çoğu katman1 ve katman2 için bir zorluktur çünkü birkaç istisna dışında, kripto evreninde pazarlama korkunç olmanın da ötesinde.

Paylaşımların sonrasında farklı kullanıcılar tarafından Mark Cuban ‘ın Cardano ‘yu yukarıdaki eksiklerin cevabı olarak görebileceğini aktardı.

Cuban, Cardano ‘nun Afrika’da ki çalışmalarını bildiğini ancak projenin herhangi bir yararlı uygulamaya ev sahipliği yapmadığını bildirdi ve sordu. Bu sırada ADA’nın işlevsel özelliğinin bulunmadığını aktaran Cuban, Twitter kullanıcılarından ve Charles Hoskinson ‘dan detaylı bir geri dönüş aldı.

Ardından Charles Hoskinson aşağıdaki paylaşımı ile Mark Cuban ‘a Cardano(ADA) ekosisteminin büyük resmini gösterdi ve işlevlerini tanıttı.

Paylaşımların sonrasında Hoskinson, Mark Cuban’ a detaylı şekilde bilgi verdiği aşağıdaki Yotube videosunu paylaştı.

Video’da Ethereum PoS(Hisse Kanıtı) modelinin başarısızlığını ve Cardano’nun bu konuda diğer projelere nasıl ilham kaynağı olduğu anlatılıyor. Ayrıca Mark Cuban’a cevap olarak akıllı kontratlar ile beraber Cardano ekosisteminin sağlayabildiği özellikler ve geliştiriciler için hangi kolaylıkların sağlandığı konularına da açıklık getirdi. ADA özellikleri ve sağladığı alt yapılar sayesinde geleceğin önemli isimleri arasında yer almayı hedefliyor. Son 2 günün yükselen isimlerinden olması ve piyasaya hakim olan düşüşe rağmen tek başına sivrilmesiyle de yatırımcıların dikkatini çekmiş durumda.

Bugün ADA %10’luk büyümesi ile 2.38 dolar seviyesinde işlem görüyor. Gün içerisinde 2.47 dolar ile ATH kaydedildi.

Bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz:

TwitterFacebook.

Pasif Gelir Elde Etmek için Göz Önüne Alabileceğiniz 5 Proje!

Vitalik Buterin SHIB Coin’leri ile Hindistan’a Bağış Yapmaya Devam Ediyor

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.