a

Coinbase, Beyaz Saray Eski Danışmanı Politika Başkanı Olarak İşe Aldı

Kripto para borsaları, eski devlet yetkililerini işe almaya devam ediyor. Yapılan açıklamalardan çıkarılan ortak sonuç ise borsaların bu kişiler sayesinde devlet ile daha iyi temaslar kurabilmesidir. Son olarak Coinbase kripto para borsası, Beyaz Saray’da görev yapmış eski danışmanı politika başkanı unvanıyla işe aldı.

Faryar Shirzad, Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı Yardımcısı görevini yapıyordu. Ardından ise Amerika’nın ünlü yatırım bankası olan Goldman Sachs’a girdi. Burada da hükümet işleri ofisinin eş başkanı olarak 15 yıl boyunca görev yaptı. Görev süresinin bitmesinin ardından da bir sonraki durak Coinbase oldu.

Yazının başında da bahsettiğimiz gibi, eski devlet yetkililerini işe almak kripto para borsalarının hükümet ile daha yakın temaslar kurmasını sağlıyor. Özellikle Coinbase borsası gibi 100’ü aşkın ülkede hizmet veren bir borsa için hükümet temasları daha da önem kazanıyor. Geçtiğimiz hafta Coinbase blog sayfasında yayınlanan bir yazıda şu ifade geçiyordu: “Coinbase’de, kripto ekonomisinin tam potansiyelini ortaya çıkarmak için dünyanın dört bir yanındaki politika yapıcılarla işbirliğini gerekli görüyoruz. Aynı zamanda işimiz için bir rekabet avantajı olarak kabul ediyoruz.”

Coinbase bu hamlesiyle, tecrübeye bir yatırım yaptığını da dile getirdi. Milyonlarca müşterinin Shizard ile sektöre düzenleyici bir netlik kazanmasından dolayı güven duyacağını düşünüyorlar. İlerleyen zamanlarda diğer politika uzmanları, düzenleyiciler ve kanun yapıcılar ile yeni işler için iletişime geçeceklerini bildirdi.

Takipte Kalın!

Son dakika haberlerini anında öğrenmek için bizi takip edebilirsiniz. Twitter hesabımıza ulaşmak için lütfen linke tıklayın.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.