a
NFT

Coinbase Binance Sıkıntıları Ortasında Bitcoin Sığınağı Haline Geldi

coinnet
coinnet

Changpeng Zhao’nun CEO olarak istifasının ardından Binance’de kaydedilen büyük fon çıkışları, Bitcoin ‘in (BTC) borsadaki rezervlerinin tükenmesine neden oldu.

21 Kasım’da, Zhao’nun Amerika Birleşik Devletleri düzenleyicileri ile kripto para borsası arasındaki 4 milyar dolarlık anlaşmanın bir parçası olarak şirketten ayrıldığı haberinin çıkmasının ardından, coinin Binance’deki rezervleri 5.000 Bitcoin azaldı.

Binance’e yönelik olası bir banka operasyonundan endişe duyan yatırımcılar, güvenlik için Coinbase’e yöneldi ve bu da son 48 saat içinde Bitcoin rezervlerinde gözle görülür bir artışa neden oldu.

Binance’in BTC rezervi 21 Kasım’da 5000 düşerken, Coinbase’in BTC rezervi 12.000 Bitcoin arttı. Yakın tarihli bir raporda, sahte CryptoQuant analisti Gaah, bu coinlerin daha önce Binance’de tutulduğunu bile tespit etti.

Coinbase’de son iki günde artan faaliyeti teyit eden Coinbase Premium Endeksi (CPI) 21 ve 22 Kasım tarihleri arasında %100 artış gösterdi.B

Bitcoin: Ayı Faaliyeti Uzak Tutuldu

Kripto paranın Hareketli Ortalama Yakınsama/Diverjans göstergesinin (MACD) gösterdiği üzere, uzun bir ralli döneminin ardından ayılar 6 Kasım’da kontrolü yeniden ele geçirdi.

O gün MACD çizgisi trend çizgisinin altına inerek yeni bir ayı döngüsü başlattı. O günden bu yana, spot piyasa katılımcıları arasındaki günlük birikim hacmi gözle görülür bir düşüş yaşadı.

Bitcoin ‘in Göreceli Güç Endeksi (RSI) ve Para Akışı Endeksi (MFI) göstergeleri, kar alma faaliyetinin ivme kazanmasıyla birlikte düşüş eğilimine girmiştir.

Bununla birlikte, bu göstergeler hala kendi merkez çizgilerinin üzerinde durmakta ve boğaların henüz tamamen yerinden edilmediğini göstermektedir.

Telegram kanalımızı takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Twitter hesabımız için de buraya tıklayabilirsiniz. Günün başka bir önemli haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Coin-net.com’da ifade edilen görüşler herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara herhangi bir yüksek riskli yatırım yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve uğrayabileceğiniz zararların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Coin-net, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını tavsiye etmez, Coin-net bir yatırım danışmanı değildir.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.