CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

Coinbase, Doğrudan Halka Açılacak

coinbase, Coinbase, Doğrudan Halka Açılacak

Coinbase, Slack ve Spotify örneklerini takip ederek, doğrudan bir listeleme ile halka açılmaya hazırlanıyor.

ABD merkezli en büyük kripto para birimi borsası Coinbase, A sınıfı ortak hisse senedinin doğrudan halka açık bir listesine (DPO) gitmeyi planlıyor. Firma, komisyonun incelemesini tamamladıktan sonra ABD Menkul Kıymetler ve borsa Komisyonu’na sunulan s-1 formunun yürürlüğe girmesini bekliyor.

Coinbase, Halka Açılıyor

Geçtiğimiz günlerde ünlü borsanın, halka açılmak için hazırlık içerisinde olduğu ifade edilmişti. Şirket bunun için SEC’e bir taslak kaydı da sunmuştu. Yapılan tahminler, şirketin değerlemesinin 30 milyar dolar seviyelerinde olacağını düşünüyor.

Borsa, vadeli işlem planları hakkında hafif bir değişiklik içeren bir güncelleme yayınladı. Coinbase, fiyatı belirlemek ve hisseler için alıcılar için sıraya girmek için büyük yatırım bankalarına güvenmek gibi daha geleneksel bir süreç yerine, A Sınıfı adi hisse senetlerinin önerilen bir doğrudan listelemesine gitmeyi planlıyor.

Şirketin CFO’su Alesia Haas, konu hakkında şu ifadeleri kullandı:

Doğrudan bir listenin kripto ve Coinbase’in ahlak anlayışını daha iyi yansıttığına inanıyoruz. Çünkü bu yaklaşım tüm yatırımcılar için süreci demokratikleştiriyor.

Doğrudan Genel listeler (Dpo’lar veya sadece doğrudan listeler) halka Arzlara alternatif olarak çalışır. Bununla birlikte, DPOs sırasında şirket, çalışanlar ve yatırımcılar sahipliklerini daha sonra borsada listelenen hisse senetlerine dönüştürdüklerinden, dış sermayeyi artırmaya güvenmiyor.

Listeleme üzerine, perakende yatırımcılar da dahil olmak üzere genel halk, geleneksel halka Arzların “kilitlenme” dönemi olmadan pozisyonlarını satın alabilir veya elden çıkarabilir.

Spotify ve Slack, halka arz yerine DPO’YA giden en önde gelen şirketler arasındaydı.

Benzer Hamleler

Coinbase halka açılma niyetini açıkladıktan kısa bir süre sonra, diğer birkaç kripto para birimi ile ilgili şirket benzer planları paylaştı.

Kıtalararası borsa tarafından sahip olunan ve işletilen Bitcoin vadeli işlem platformu Bakkt, bunu yapan ilk kurum oldu. Açıklamada, özel amaçlı bir satın alma şirketi ile birleşmenin vurgulandığı ve Bakkt’ın tahmini işletme değerinin 2,1 milyar dolar olduğu belirtildi.

Başka bir ABD merkezli kripto para birimi değişiminin kurucuları olan Winklevoss ikizleri de bu fikri sevmiş gibi görünüyor. Yakın tarihli bir röportajda Tyler ve Cameron, halka açılmayı tartıştıklarını ve bu noktada mantıklı olup olmadığı konusunda şirket içinde değerlendirme yaptıklarını söyledi.

Kaynak: Crypto Potato

Benzer Yazılar

Bitcoin 19 Bin $ Seviyesine Ulaştı!

Yavuz Cem AKYOL

Bitcoin Analisti: 30.000 Dolar, BTC için “Kırmızı Uyarı” Bölgesi Olabilir

mücahit duran

Akşam Bülteni | Koronavirüs Fiyatlaması Bitti mi

Doğan Şahin

Yorum Yaz

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz. Kabul ET Devamını Oku