a
coinnet

Coinbase’den Kripto Düşmanı Elizabeth Warren’a Cevap!

coinnet
coinnet

Kripto borsası Coinbase, ABD Senatörü Elizabeth Warren’ın ulusal güvenlik gazilerini işe alarak mevzuata karşı çıktığı yönündeki suçlamalarına karşı açıklamalarda bulundu. Coinbase ‘in 22 Aralık tarihli mektubunda; “Coinbase ‘in kripto para birimiyle ilgili iki partili mevzuatı baltalamaya çalıştığı iddianız tamamen yanlıştır. Suçlamalarınız sadece temelsiz değil, aynı zamanda niyetlerimizin ve çabalarımızın kasıtlı bir yanlış beyanıdır,” ifadelerine yer verdi.

Coinbase, dijital para alanında en güvenilir şirket olma taahhüdünü vurgulayarak, ulusal güvenlik uzmanlarını terörün finansmanıyla mücadelede kullanma yaklaşımlarının bir parçası olduğunu belirtti. Ayrıca, şirketin kripto para dünyasındaki mevzuat ve düzenlemelerin destekçisi olduğunu ve bu alandaki güvenli ve uyumlu bir ortamın teşvik edilmesine katkıda bulunduğunu belirtti.

Coinbase ‘in Warren’a sunduğu mektupta, Amerika’nın ulusal güvenliği için kritik olan temel teknolojilerin ülkede kalmasının önemine vurgu yaparak, dijital varlık yenilikçilerini denizaşırı ülkelere götürme çabalarının ulusal güvenliği zayıflatabileceğine dikkat çekti. Ayrıca, Warren’a terörün finansmanıyla mücadele konusundaki kararlılığı hakkında kapsamlı bir brifing vermeyi ve diğer ülkelerin bu teknolojiyi benimsemek için attıkları adımlar hakkında bilgi sunmayı teklif etti.

Warren’ın kripto karşıtı duruşunu hatırlatan mektup, şu anda Change.org’da önerilen bir kripto yasağını durdurma amacı taşıyan dilekçeye de değindi.

Telegram kanalımızı takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Twitter hesabımız için de buraya tıklayabilirsiniz. Günün başka bir önemli haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Coin-net.com’da ifade edilen görüşler herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara herhangi bir yüksek riskli yatırım yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve uğrayabileceğiniz zararların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Coin-net, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını tavsiye etmez, Coin-net bir yatırım danışmanı değildir.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.