a

Conflux (CFX) Nedir? Platformun Özellikleri Nelerdir?

coinnet
coinnet

Conflux, merkezi olmayan ekonomileri sınırlar ve protokoller arasında birbirine bağlayan izinsiz bir Layer 1 blok zinciridir. Ağını çalıştırmak için bir T-graph protokolü kullandığı için Bitcoin ve Ethereum’dan farklıdır.

Conflux Network, farklı protokoller arasında yaratıcıları, toplulukları ve pazarları birbirine bağlayan blok zinciri tabanlı bir platformdur. İşlem işleme ve aktarım hızı için bir Tree-Graph konsensüs algoritması kullanır ve güvenlik ve yeniden giriş karşıtı saldırı önleme için Proof-of-Work (PoW) kullanır.

Conflux Nedir?

Platform, mevcut protokollerden daha ölçeklenebilir, merkezi olmayan ve güvenli olarak merkezi olmayan uygulamaları, e-ticareti ve Web3 altyapısını desteklemek için tasarlanmıştır. Birincil amacı, merkezi olmayan uygulamalara güç sağlamaktır.

Conflux, ağ sıkışıklığından kaçınırken prosedürü daha hızlı, daha güvenli ve daha ucuz hale getirerek önemli varlıkların transferini basitleştirir.

PoW ve PoS algoritmalarını bir araya getirmenin hibrit modeli, platformun fikir birliğine varmasını sağlar. Fikir birliğine varma mekanizması Tree-Graph mutabakat mekanizmasına dayanmaktadır.

Ethereum Sanal Makinesi (EVM), protokol tarafından kullanılan Solidity ile yazılmış Turing-complete akıllı sözleşmelerini okuyabilir ve yürütebilir. Bu, protokolün Ethereum ile uyumlu olmasını sağlar.

Conflux ağı, farklı topolojisi sayesinde birçok bloğu paralel olarak işleyebilir. Paralel işleme nedeniyle, verimi doğrusal bir yapıya sahip blok zincirlerden önemli ölçüde daha yüksektir.

Kripto Para Projesi Ne Zaman Ortaya Çıktı?

2018’de Conflux Vakfı kuruldu ve vakıf, Tree-Graph konsensüs mekanizmasına dayalı açık bir uygulama platformu oluşturmak için finansman turunu tamamladı. Vakıf, Şangay hükümeti ile ortaklık yaptı. Tree-Graph Araştırma Enstitüsü ve Hunan hükümeti ile ortaklık kuran Blockchain Altyapı ve Uygulamaları Anahtar Laboratuvarı aracılığıyla blok zinciri eğitimini ve araştırmasını ilerletmeyi amaçlamaktadır.

CFX Tokeni

Ağın yerel tokeni olan CFX, Conflux’un büyümesinin arkasındaki itici güçtür. Bu token, kullanıcılara daha fazla katılmaları ve etkileşim kurmaları için teşvikler sağlar. Kripto para birimi, işlem ücretlerini ödemek, ağı düzenlemek için kullanılır. Stake ederek ağın güvenliğini sağlamaya yardımcı olan madencilere tazminat olarak sağlanır. Ayrıca, CFX ağı yönetmek için ödeme yapmak için kullanılır.

Conflux’un Özellikleri

Güvenli ve Birlikte Çalışabilir

Conflux, protokol düzeyinde yeniden giriş saldırılarına karşı daha fazla güvenlik ve koruma sağlamak için kapsamlı bir şekilde doğrulanmış bir çalışma kanıtı konsensüsü kullanır. ShuttleFlow, Conflux’ta geliştirilen yıldırım hızında çapraz zincir varlık köprüsüdür. Conflux 3000-6000 tps kapasitesine sahipken, Ethereum yaklaşık 13-15 tps’yi tamamlayabilir.

Düşük Ücretler ve Ölçeklenebilir

Conflux, diğer blok zincirlerini rahatsız eden fikir birliği darboğazını ortadan kaldırarak rakipsiz ölçeklenebilirlik sunar. Bu, blok zincirinin merkezi olmayan doğasından veya güvenliğinden ödün vermeden gerçekleştirilir.

Yerleşik Staking

Yenilikçi DeFi uygulamaları, yerleşik staking faizi ile sağlanabilecek sağlam bir taban gerektirir. Şu anda bahis yapılan tokenler ve artan ihracıyla üretilen yıllık %4’lük bir orana hak kazanır.

Açık ve İzinsiz

Conflux, değerli varlıkların güvenli, hızlı ve düşük maliyetli transferini kolaylaştırır. Amaç, herkesin yeni küresel ekonomiye katılmasına ve bundan faydalanmasına izin vermektir. Yaptıkları platform kamu yararıdır. 

Gelişmiş Likidite

Conflux’un çok zincirli fikri, bölümlendirmenin finansal sorunlarının çözülmesine de yardımcı olur. Artık geliştiriciler, yatırımcıların isteklerini daha iyi karşılayan çok zincirli Dapp’ler yapabilirler. Conflux, yatırımcıları ve piyasaları bu şekilde yeni ve heyecan verici yollarla birbirine bağlamaya yardımcı olur.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

coinnet

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.