a
coinnet
coinnet
coinnet

Binance CEO’su Changpeng Zhao, 24 Kasım Perşembe günü Bloomberg ile yaptığı röportajda FTX bulaşması, Coinbase rezervleri, endüstri kurtarma fonu vb. hakkındaki soruları yanıtladı.

CZ, ”Ne zaman bir büyük oyuncu, özellikle bir ticaret platformu çökerse, platformda parası olan birçok kişi ve kurum vardır. Genesis’in para çekme işlemlerini durdurduğunu gördük, muhtemelen bir veya iki tane daha olacak. Ancak, basamaklı etki küçülecektir. Genel olarak sektör iyi” dedi.

Binance CEO’su, Coinbase likidite sorunları ve Grayscale Bitcoin varlıklarıyla ilgili bir tweetin silinmesi hakkında yorum yaparak, yalnızca bazı makalelerdeki verileri sorguladığını açıkladı. Coinbase veya Grayscale ile ilgili sorunlar olup olmadığını bilmediğini söyledi.

Binance CEO’su, FUD’u yaymak istemediğini söyledi. Sadece kripto endüstrisinde daha fazla şeffaflık ve inceleme sağlamak istiyor. Ancak, daha önce FTT token satışı hakkında tweet atmadığı ve FTX’in çok büyümesine izin verdiği için kendini suçluyor.

Kripto endüstrisi kurtarma fonu, fonun yapısı hakkında zaten tartışılıyor. Farklı endüstri aktörlerinin, bir blockchain kripto adresinde bulunacak fona katkıda bulunacağını söyledi. Ayrıca, Abu Dabi’de hiçbir kuruluşun endüstri kurtarma fonu ile ilgili görüşme yapmadığını doğruladı.

CZ, sorunlu varlıkları satın almak için başlangıçta yaklaşık 1 milyar dolar ayırdığını açıkladı. Binance, önümüzdeki 6 ay içinde bazı şirketlerin varlıklarını satın almayı düşüneceğini ve tüm detayları içeren bir yazı yayınlanacağını söyledi.

Ayrıca, Binance ekibi FTX ve Genesis durumuyla ilgileniyor ve bazı varlıkları satın alabilir. Ancak şu anda çok fazla bilgi yok. Binance’in ABD kolu, Voyager varlıkları için teklif vermeyi değerlendirecek.

Telegram kanalımızı takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Twitter hesabımız için de buraya tıklayabilirsiniz. Günün başka bir önemli haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.