a

Decentraland` ten Bir İlk Daha: Bu Dünyada Tek Örnek!

Decentraland, blockchain teknolojisine dayalı sanal bir dünya ve topluluktur. Yani metaverse teknolojisini barındıran bir oluşumdur. Kullanıcılar arazi, sanat eseri ve NFT geliştirir ve bunlara sahip olur. Decentraland’ın yerel kripto para birimi MANA ve tüm oyun içi varlıkları Ethereum blockchainindedir.

2 Ağustos`tan itibaren, dünyanın ilk metaverse ATM’si , Transak ödeme ağı ve Meta Architects stüdyosu ile ortaklaşa Decentraland  platformunda piyasaya sürülecek. Metaverse kullanıcıları, on gün boyunca lansmana eşlik eden açılış etkinliklerine katılma şansına sahip olacaklar.

Metaverse’deki Kripto ATM’leri

Transak ATM, kullanıcıların doğrudan meta veri deposundan fiat para birimini kullanarak Decentraland’ in yerel kripto para birimi MANA’ yı ve diğer herhangi bir kripto para birimini satın almalarını sağlayacak. Projenin yaratıcılarına göre, ATM, Web 3.0 işlemlerini gerçek dünyada bir ATM kullanmaya benzeterek metaverse kullanıcı deneyimini kolaylaştırmayı amaçlıyor. Çözüm, kullanılmak istenen paradan kriptoya ödeme ağ geçidi sağlayan bir entegrasyon olan Transak tarafından geliştirildi.

Hareketin arkasındaki ekip, çözümün meta veri deposu mağazalarındaki dönüşüm oranlarını artıracağını ve aynı zamanda Decentraland evreninde faaliyet göstermek için gereken bilgi açığını azaltacağını umuyor. Airdrop Konferans Merkezi’ ndeki katılım etkinliği sırasında, yaratıcılar metaverse mülk sahiplerinin dijital gayrimenkullerinden para kazanmak için ATM çözümünü nasıl entegre edebileceklerini açıklayacaklar.

Dünyanın önde gelen bankaları, bahsedilen teknoloji tarafından sunulan eşsiz potansiyeli fark ederek, inovasyona dahil olmak için çok az zaman harcadılar. Uluslararası bankacılık devi HSBC ve sanal oyun platformu The Sandbox, 16 Mart’ta bir ortaklık ilan ederken, bankacılık devi JP Morgan, 2022’nin başında Decentraland evreninde ilk metaverse salonunu başlattı. Lider banka, metaverse piyasasının sonunda yıllık 1 trilyon dolar gelir elde edebileceğini iddia ediyor.

Belirli durumlarda, genellikle metaverse olarak bilinen sanal dünyalardaki gayrimenkuller milyonlarca dolara mal olabilir. Ancak, metaverse teknolojisinin tam olarak nasıl olacağını tahmin etmek neredeyse imkansız olduğundan, destekçileri bile olası yatırımcıları girişimin yarattığı risk konusunda uyardı.

Bunun yanı sıra bahsettiğimiz teknolojinin piyasa değerinin 2030 yılına kadar 947,118 milyar dolara ulaşacağı tahmin ediliyor. Sanal emlak piyasasının 2022 ile 2026 arasında 5,37 milyar dolar artması bekleniyor. Örneğin ilk on sanal evren platformunda 1,9 milyar dolar değerinde arazi satıldı.

Telegram kanalımızı takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Twitter hesabımız için de buraya tıklayabilirsiniz. Günün başka bir önemli haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.