a
coinnet

DeFi Odaklı Varlık Yöneticisi MEV Capital, Uniswap Hedging Stratejisi Sunuyor

coinnet
coinnet

MEV Capital likidite sağlayıcıların pozisyonlarını korumak amacıyla kripto türevleri uzmanı OrBit Markets tarafından ihraç edilmekte olan opsiyon sözleşmelerini kullanıyor.

Merkezi olmayan finansa (DeFi) odaklanan varlık yönetimi şirketi MEV Capital, Uniswap gibi platformları kullanan yatırımcıları değer kaybına uğramaktan korumak amacıyla bir yol sunuyor.

Genel olarak geleneksel finansın çalışma biçimini taklit eden sürekli yenilik akışı, alanı kurumsal yatırımcılar için daha kabul edilebilir duruma getirmek için DeFi’ye getiriliyor. Bu değer kaybı token fiyatlarındaki düşüşün likidite havuzundaki varlıkları etkilemesiyle birlikte ortaya çıkıyor.

MEV Capital Uniswap (v3) likidite havuzlarındaki kayıpları önlemek ve likidite sağlayıcılarının pozisyonlarını korumak için kripto türevleri uzmanı OrBit Markets tarafından ihraç edilen opsiyon sözleşmeleri kullanıyor.

MEV Capital baş yatırım yetkilisi olan Laurent Bourquin, vade sonunda opsiyon sözleşmesinin likidite sağlayıcının pozisyonunun değerinin artması halinde MEV Capital’in bakiyeyi karşılamasıyla veya LP pozisyonunun hedge edilen miktardan daha düşük değere sahip olması durumunda opsiyon masasının aradaki farkı MEV ile kapatmasıyla kapatıldığını açıkladı.

Bourquin bir röportajında; “Bugünlerde Uniswap v3 geçici zarar hedge’i yapmak moda oldu.” ifadesine yer verdi. Ardından;

“Satın aldığımız opsiyonların LP pozisyonumuzu tamamen koruduğundan emin olmak amacıyla kuantörler tuttuk. Her şey zincir üzerinde ve halka açık. Güvendiğimiz tek bir protokol kullanıyoruz. Getiri USDC ve Ethereum olarak ödeniyor.” diye de ekledi.

Telegram kanalımızı takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Twitter hesabımız için de buraya tıklayabilirsiniz. Günün başka bir önemli haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Coin-net.com’da ifade edilen görüşler herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara herhangi bir yüksek riskli yatırım yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve uğrayabileceğiniz zararların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Coin-net, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını tavsiye etmez, Coin-net bir yatırım danışmanı değildir.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.