a

Dogecoin (DOGE) Boğaları Düzeltmenin Ardından Birleşti! Önemli Detaylar

coinnet
coinnet

CoinMarketCap’e göre Dogecoin (DOGE) fiyatı son 24 saat içinde bir miktar düştü. Lakin bu düzeltme hikayenin tamamını anlatmıyor. Çünkü Dogecoin geçtiğimiz hafta boyunca büyük direnç seviyelerini aşmayı başardı. Son 24 saatlik kaybın ardından boğalar DOGE fiyatını yeniden diriltmek için geri adım atmış gibi görünüyor.

DOGE/USDT için günlük grafik (Kaynak: TradingView)

Dogecoin son 5 gün içinde 0,07755 $ direnç seviyesinin üzerine çıkmayı başardı ve 0,08189 $ gibi yüksek bir seviyeye ulaştı. Ancak ayılar takip eden 48 saat içinde meme paranın fiyatını bu noktanın altına geri çekmeye zorlamakta hızlı davrandı ve Pazartesi günkü işlem seansını bu bariyerin altında kapattı.

Satıcılar daha sonra Dogecoin fiyatını bir sonraki önemli destek seviyesinin altına 0,07195 $ ‘a zorlamaya çalıştı. Boğalar ayıların saldırısını savuşturmadan önce kripto para birimini dün geçici olarak 0,06880 $’a kadar sürüklemeyi başardılar ve altcoin dünkü günlük mumunu 0,07244 $’dan kapattı.

Son 24 saat içinde mevcut yeşil günlük mum göz önüne alındığında boğaların DOGE grafiklerine tekrar katıldığı görülüyor. Dahası teknik göstergeler boğaların şu anda ayılar tarafından tutulan hafif avantajdan uzaklaşmaya başladığını gösterdi.

Dogecoin (DOGE)

İlk olarak günlük Göreceli Güç Endeksi (RSI) çizgisi RSI Basit Hareketli Ortalama (SMA) çizgisine yaklaşıyordu. Bu iki çizginin önceki 48 saat boyunca düşüş eğilimi göstermesinin ardından gerçekleşti. RSI çizgisi önümüzdeki 24-48 saat içinde RSI SMA çizgisinin üzerine çıkmayı başarırsa, boğalar kayda değer yükseliş teknik bayrağına sevinebilir.

Bu durum, alıcıları önümüzdeki birkaç gün içinde Dogecoin fiyatını yükseltmeye motive edebilir. Bununla birlikte tüccarlar ve yatırımcılar, DOGE ‘nin negatif eğiliminin potansiyel bir devamına işaret ettiği için Hareketli Ortalama Yakınsama (MACD) göstergesine göz kulak olmak isteyebilir. MACD çizgisi tekrar MACD Sinyal çizgisinin üzerine çıkarsa bu düşüş eğilimi silinecektir.

Boğalar satıcılara karşı güçlenmeye devam ederse Dogecoin fiyatı önümüzdeki birkaç gün içinde 0,07755 $’ın üzerinde bir temel oluşturmaya çalışabilir. DOGE günlük mumunu 0,07195$ ‘ın altında kapatırsa bu yükseliş tezi geçersiz olabilir. Bu daha düşüş senaryosunda Dogecoin bir sonraki kilit seviyeye 0,06775 $’a düşebilir.

Telegram kanalımızı takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Twitter hesabımız için de buraya tıklayabilirsiniz. Günün başka bir önemli haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Coin-net.com’da ifade edilen görüşler herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara herhangi bir yüksek riskli yatırım yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve uğrayabileceğiniz zararların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Coin-net, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını tavsiye etmez, Coin-net bir yatırım danışmanı değildir.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.