CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

Dogecoin Elon Musk Etkisini Yaşıyor!

Dogecoin Elon Musk, Dogecoin Elon Musk Etkisini Yaşıyor!

Geçtiğimiz günlerde Elon Musk’ın Twitter hesabına #bitcoin yazmasıyla birlikte anlık bir yükseliş gerçekleşmişti. Kayıp yaşayan yatırımcılar için güzel bir kar elde etme fırsatı olarak görülmüştü. Bazı kesimler ise Bitcoin’in yeni bir ATH’ye ulaşabilmesinde bu suni yükselişin olumsuz etkileri olacağını vurgulamıştı. Haberin detaylarına linke tıklayarak ulaşabilirsiniz. Bu sefer de Dogecoin Elon Musk etkisini yaşamaya başladı.

Tesla’nın kurucusu Elon Musk’ın kripto para piyasasına olan düşkünlüğü herkes tarafından biliniyor. Hatta Dogecoin’e karşı olan sempatisini de açıkça dile getirmişti. Bazı forum ve haber sitelerinde Dogecoin için “Elon Musk’ın Coin’i” deniliyordu. Bugün saat 11.00 civarlarında bir kez daha Dogecoin için Tweet attı.

Elon Musk’ın Tweet’i

Dogecoin Elon Musk, Dogecoin Elon Musk Etkisini Yaşıyor!
Dogecoin Elon Musk

“Dogecoin halkın kripto parasıdır. Sahip olmak için GigaChad olmaya gerek yok.” dedi. Binlerce kişiye ulaşan bu tweetin ardından Dogecoin yeşil ışığı yaktı ve uçuşa geçti. Dogecoin Elon Musk etkisi ile yatırımcılarını kazandırmaya başladı. Elon Musk’ın Tweet’ine linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

31 Ocak 2021 tarihinde de Dogecoin’de bir yükseliş görülmüştü. 5 gün içerisinde ikinci kez yükselişe geçen Dogecoin, bir güven oluşturabilir.

Etkileri Ne Olacak?

Bitcoin ve Dogecoin’de oluşan suni yükselişlerin bir çok farklı etkisi olabilir. Öncelikle, yeni başlayanların veya kazancını arttırmak isteyenlerin hırslarından uzak durmaları tavsiye edilmektedir. Bu coin yükseliyor gireyim diyerek ani bir düşüşle kayıplar yaşayabilirsiniz. Uzun vadede kaybedecek olmasanız bile kısa vadede hayal kırıklığı ile karşılaşmanız olası bir durum.

Bir diğer olasılık da bu coinlere güvenin artıyor olmasıdır. Yükselişin esas sebebi Elon Musk tarafından coin’in duyurulmasu ve takipçilerinin de Elon Musk’ın tavsiyesine uyarak coin’i almasıdır. Bu alımlar sayesinde uçuşlar gerçekleşmektedir. Uzun vadede bu güvence ile Dogecoin güzel yerlere gelerek yatımcılarının yüzünü güldürecektir. Fakat kısa vadede bu suni yükselişler ani düşüşlere neden olabilir. Önemli olan FOMO’ya kapılmadan sabırlı bir şekilde bekleyebilmektir.

Önümüzdeki günlerde Elon Musk’ın başka bir Coin’e olan desteği yeni bir uçuş başlatabilir. Bu durumda da balinaların kripto paralar üzerindeki etkisini daha net bir şekilde anlayabiliyoruz.

Takipte Kalın!

Her zaman son dakika haberlerinden ilk önce haberdar olmak için bizleri takip etmeye devam edin.

Benzer Yazılar

Bitcoin’de kayıplar 25’i aştı, 6 bin doların altını gördü

Doğan Şahin

Meltem Demirörs, Bitcoin’in Ekonomik Bozukluğa Karşı Panzehir Olduğunu Söyledi

Kasım ERTAŞ

Çin’in Eski Bakanından, Blockchain Yorumu

Yavuz Cem AKYOL

Yorum Yaz

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz. Kabul ET Devamını Oku