a
coinnet
coinnet
coinnet

Kripto para devi FTX çöktü. Mali zimmete para geçirme ve diğer faktörler nedeniyle, milyar dolarlık şirket parçalandı. Sam Bankman-Fried, halka FTX’in son derece sağlam olduğunu savunuyordu. Gerçek ise onun iddaasından çok uzaktı.

FTX çöküşünün ardından, küresel düzenleyicilerin küresel kripto para birimi düzenlemelerini uygulamak için görüşmelerde bulunduğu bildirildi. FTX’in düşüşünün dalgalanmaları, fiyatlandırma ve yatırımcı güveni açısından tüm kripto para piyasasını da etkiledi.

Başka bir FTX benzeri olayı önlemek, yatırımcıları ve diğer varlıkları korumak için Joe Biden, kripto para birimi sektörü hakkındaki görüşlerini dile getirdi.

Joe Biden, Bali’deki görüşmenin ardından görüşünü bildirdi

Joe Biden ve G-20 liderleri Bali’deki toplantının ardından yaptıkları açıklamada, “Riskler hakkında kamuoyu bilinci oluşturmak, düzenleyici sonuçları güçlendirmek ve inovasyonun faydalarından yararlanırken eşit şartlara sahip bir alanı desteklemek çok önemlidir” dedi.

Finansal İstikrar Kurulu daha önce kripto para birimleri için geleneksel finansa benzer katı kurallar getirilmesini önermişti. G-20 liderleri, kripto para faaliyet düzenlemeleri için kapsamlı bir uluslararası çerçeve uygulama önerisini memnuniyetle karşıladı.

Bildiride ayrıca, geleneksel para birimine sabitlenmiş stablecoinler de dahil olmak üzere kripto varlıkları ekosisteminin yakından izlenmesini ve finansal istikrara yönelik potansiyel riskleri azaltmak için sağlam düzenleme, denetim ve gözetime tabi olmasını sağlamak için gerekli olduğu belirtildi.

Liderler ayrıca, kripto para birimiyle ilgili faaliyetlere ve pazarlara yönelik düzenleyici ve denetleyici yaklaşımlarda uluslararası tutarlılığı memnuniyetle karşılama konusunda anlaştılar.

Telegram kanalımızı takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Twitter hesabımız için de buraya tıklayabilirsiniz. Günün başka bir önemli haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.