CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

ECB Başkanı, Küresel BTC Düzenlemesi İçin Çağrı Yaptı

ECB, ECB Başkanı, Küresel BTC Düzenlemesi İçin Çağrı Yaptı

ECB Başkanı Christine Lagarde, küresel Bitcoin düzenlemesi çağrısında bulundu. Lagarde BTC’nin “komik bir iş” yaptığını söyledi.

Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde, Bitcoin’in küresel anlamada düzenlenmesi için çağrı yaptı. Bitcoin’in son derece spekülatif bir varlık olduğunu ve “bazı komik işler yaptığını ” söyledi. Ülkelerin Bitcoin’i düzenlemek için birlikte çalışma ihtiyacını vurgulayarak, kripto düzenlemesinin “G7 tarafından başlatılabileceğini, G20’ye taşınabileceğini ve daha sonra genişletilebileceğini” ifade etti.

ECB Başkanı Düzenleme Talep Ediyor

Lagarde, geçtiğimiz gün bir konferansın ardından yaptığı röportajda, Bitcoin’in “spekülatif bir varlık olduğunu ifade etti.

Demek istediğim şey, en son gelişmelere ve şimdi göstermiş olduğu düşüş eğilimine baktığımızda, bunun bir para birimine dönüşebileceğini düşünenler içindi. Üzgünüm ama bu yalnızca bir varlık

Christine Lagarde

Lagarde “Çok net bir şekilde ortaya koymaya devam edeceğinden emin olduğum cezai soruşturmalar var. Ve kurallar olmalı. Ve bunun uygulanması ve üzerinde anlaşmaya varılması gerekiyor ” diye devam etti. Ancak, hangi soruşturmalara atıfta bulunduğunu açıklığa kavuşturmadı.

Lagarde, Bitcoin’e özgü düzenleme çağrısında bulundu:

Bu, küresel düzeyde kararlaştırılması gereken bir konudur. Çünkü eğer bir kaçış varsa, o kaçış kullanılacaktır. Bu yüzden, bence … küresel işbirliği, çok taraflı eylem kesinlikle gereklidir, ister G7 tarafından başlatılmış olsun, ister G20’ye ye taşınmış olsun. Çok farketmiyor.

ECB başkanının Bitcoin hakkındaki sözleri birçok yoruma neden oldu. Finansal analist Dan Tapeiro şöyle yazdı: “Lagarde için utanç verici. Lütfen biraz oku. Morgan Creek dijital ortağı Anthony Pompliano, “Bitcoin’in dünyanın en düzenlenmiş para birimi olduğunu” ve neden “yasadışı amaçlar için diğer para birimlerinden daha az düzenlendiğini ve kullanıldığını ” açıklayan bir video kaydetti.

Yorumcular asıl komik olan şeyin, merkez bankalarının sürekli olarak para basması olduğunu dile getirdiler.

Birçok kişi Lagarde’nin kendisinin hüküm giymiş bir suçlu olduğunu belirtti. Bir Twitter kullanıcısı şunları söyledi: “neden tüm insanlar bitcoin’i inanılmaz derecede kabataslak bir şekilde düzenlemeye çalışıyorlar? Lagarde, hükümetin büyük (400 milyon euro) ödemesiyle ilgili cezai suçlamalardan suçlu bulundu.”Uluslararası Para Fonu’nun (IMF) Genel Müdürü olarak görev yapan Lagarde, 2016 yılında 2008 yılında Fransa Maliye Bakanı olarak görev yaparken yapılan devlet ödemesinden dolayı ihmal suçlamasıyla mahkum edildi. Yine de cezadan kaçtı ve IMF’DE işini sürdürdü.

Bu arada ECB başkanı, Çarşamba günü yaptığı açıklamada, dijital bir euro başlatmanın beş yıldan fazla sürmeyeceğini umduğunu söyledi.

Kaynak: Bitcoin.com

Benzer Yazılar

Bu Hafta Takip Edebileceğiniz Bazı En İyi Kripto Para Birimleri

Kasım ERTAŞ

Bitcoin’in Gelişimine En Çok Yardım Eden Kurumlar Belli Oldu

Doğan Şahin

Binance Türkiye’den Önemli Akbank Açıklaması!

Doğan Şahin

Yorum Yaz

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz. Kabul ET Devamını Oku