a

Elon Musk: ”Asla İnsanlara, Kriptoya Para Yatırın Demedim”

Tesla’nın ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk ve kriptoya olan ilgisi uzun süredir tartışılmakta. Musk’ın, Twitter aracılığıyla Dogecoin’i defalarca onayladığı ve hatta kriptoyu Tesla ve SpaceX için bir ödeme yöntemi olarak eklediği bilinmekte. Musk, bu günlerde 258 milyar dolarlık dava ile uğraşıyor. Dava, Musk ve şirketlerinin Dogecoin fiyatını şişirdiğini ve bir pramit sistemini yönettiğini iddia etti.

Bu dava devam ederken Tesla CEO’su, insanları asla fonlarını kriptoya yatırmaya zorlamadığını açıkladı. Katar Ekonomik Forumu’na katılan Musk, Trump’tan Twitter’a birçok konudan bahsetti. 

Tükenen pazar hakkında soru sorulduğunda ve insanların hala kripto para birimine yatırım yapması gerekip gerekmediği sorulduğunda, şunları söyledi:

“İnsanların kriptoya yatırım yapması gerektiğini asla söylemedim. Tesla, SpaceX ve benim durumunda hepimiz bir miktar Bitcoin satın aldık. Ancak bu toplam nakit varlıklarımızın küçük bir yüzdesi.”

Sadece bir şaka olarak başlamasına rağmen, Dogecoin şüphesiz iyi yerlere ulaştı. Meme kripto varlığı Elon Musk’ın dikkatini çekti ve onu sürekli bir destekçi olarak tutmayı başardı. Piyasadaki birkaç kişi, Musk’ın varlığın neden bu kadar hayati bir destekçisi olduğu sorusunu tekrar tekrar gündeme getirdi.

Aynı konuya ışık tutan Musk,

“O kadar zengin olmayan birçok insan beni Dogecoin satın almaya ve desteklemeye teşvik etti. O insanlara cevap veriyorum.”

Dogecoin, çoğu kripto para biriminden daha uzun süredir piyasada. Ünlülerin onaylarına, Tesla’nın Dogecoin’e katılmasına rağmen 1 dolara ulaşamadı. Ancak Elon Musk’ın Doge’a desteğinin sürmesi muhtemel görünüyor.

Telegram kanalımızı takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Twitter hesabımız için de buraya tıklayabilirsiniz. Günün başka bir önemli haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.