a
coinnet

Elon Musk, Binance CEO’suna Dogecoin Üzerinden Hesap Sordu

Tesla CEO’su milyarder iş insanı Elon Musk, Dogecoin topluluğuna destek vermek amacıyla Binance CEO’suna sert çıktı.

Elon Musk, küresel ölçekli kripto para borsası Binance’ın Dogecoin yönetim şeklinin şüpheli tavırlar içerisinde olduğunu iddia etti.

Binance, Doge Üzerinde Şüpheli İşlem Gerçekleştiriyor İddiası

Elon Musk tarafından ortaya atılan iddiaya göre,  kripto borsası, borsa platformundaki bir yazılım arızası sebebi ile bazı Doge geliştiricilerinin ve yatırımcılarının bir yıldan biraz daha uzun bir süre önce Binance’in işlemlerinin tıkandığını söyledikleri haberi üzerine Binance CEO’su CZ etiketleyen Musk, ona soru yöneltti. “Dogecoin müşterilerinize neler oluyor? kötü sesler yükseliyor “ diyen Elon Musk, CEO’dan bu konu ile ilgili hesap sordu.

Elon Musk, dünyanın en büyük borsasının CEO’suna, Dogecoin müşteri yönetimini şüpheli olarak nitelendirdi. Elon Musk’ın bahsettiği karanlık işlem, borsanın kendi hesaplarından rızaları olmadan birkaç DOGE işlemi başlattığını iddia eden Binance kullanıcısıyla ilgili ve şimdi borsa, kullanıcının hesaplarına yansımayan Dogecoin’leri istiyor.

Binance’dan Konu ile İlgili Musk’a Yanıt Geldi

Binance’in resmi Twitter hesabı, Musk’tan gelen iddialara yanıt verdi ve Dogecoin işlemleriyle ilgili sorunu detaylandıran bir ileti dizisi ekledi. Ancak Musk, müşterilerin borsadaki hatalardan dolayı mağdur olmaması gerektiğini söyleyerek bunu reddetti.

Birçok müşteri, kullanıcı söz konusu DOGE miktarını iade etmezse, para çekme işlevini askıya almakla tehdit eden borsadan bir e-posta aldığını iddia etti. Dogecoin geliştiricilerinin sorunu çözmek için Binance’e ulaştığı ve aksaklığın düşük ücretler nedeniyle takılan eski işlemleri tetiklediğini iddia ettiği bildirildi. Doge Developers, tüm sorunu bir tweet dizisinde açıklamak için Twitter’a gitti ve düzeltme için borsa ile aylar önce iletişime geçildiğini açıkladı.

Daha önce, kıdemli tüccar Peter Brandt, Changpeng Zhao’nun kripto platformunu etik olmayan uygulamalarla suçladığı tweetlerinden birine benzer bir yanıt verdi. Kullanıcılardan biri, Brandt’ın zararsız bir tweet’e alışılmadık tepkisini sorduğunda, Binance’in platformda müşterileriyle ne yaptığını, insanların bunun için hapse atılacağını söyledi. Açıkladı,

“Müzayede piyasalarının suistimallerinin çok iyi farkında. Ancak kripto borsalarına karşı benim yakınmam, kötü dolumlardan çok daha derine iniyor – günlük aralığın çok dışında müşteri siparişlerine karşı alım satımla ilgileniyor ve fiyat keşfini rapor etmiyor. Hapse atılırdık”

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.