CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

Elon Musk Coin Haberi Verecek mi? “MarsCoin” Mümkün mü?

Elon Musk coin, Elon Musk Coin Haberi Verecek mi? “MarsCoin” Mümkün mü?

Elon Musk, son dönemlerde kripto para birimleri hakkında attığı tweetler yüzünden sık sık kripto haber sitelerinde gündeme oturuyor. Özellikle Dogecoin için attığı tweetler, sahibi olduğu Tesla şirketinin 1,5 milyar dolarlık Bitcoin yatırımı ve Twitter biyografisine #Bitcoin yazısını eklemesi fiyatları oldukça etkiledi. Şimdi ise Binance CEO’su ile arasında geçen konuşmadan dolayı yatırımcılar “Elon Musk coin haberi verecek mi?” diye bekliyorlar.

Elon Musk, Mars’a yerleşme konusunda oldukça önemli adımlar atan SpaceX’in sahibi. Attığı tweetlerde ise Dogecoin’i sık sık gündeme getiriyor ve destekliyor. Fakat, Twitter üzerinden geçen bir konuşmada “Dogecoin, Mars’taki tek para birimi olmayabilir.” dedi. Bitcoin ise yalnızca Tesla’da bir yatırım aracı olarak kabul edildi. Bunların üzerine en büyük kripto para borsa Binance’ın CEO’su, ‘MarsCoin’ yorumunu ortaya attı.

Bu iddianın ortaya atılmasındaki başlangıç Elon Musk’ın son Dogecoin tweetinin ardından başladı. Musk, Doge balinalarını ellerindeki coini satmaya davet etti. Hatta, karşılığında dolarla ödeme yapacağını duyurdu. Bunun üzerine bir takipçisi “elinde Dogecoin bulunanlara sattırmak istiyor. Bu kişilere yeni bir kripto para seçeneği sunacak. Bu kripto para birimi dünyada geliştirilse de Mars’ta kullanılan para birimi olacak.” diye bir yorumda bulundu. Elon Musk ise bu yorumu beğendi ve “gerekliyse olabilir” dedi.

Elon Musk coin üretmeye başlarsa şu anki varlığını katlayacaktır. Dünyanın en zengin adamı, rakipleriyle arasında oluşacak olan servet farkındaki arayı açacaktır. Ayrıca, Elon Musk yeni bir coin çıkarttığı takdirde tanınırlığından dolayı yatırımcılarının sayısı fazla olacaktır. Bu nedenle, yeni bir kripto para birimi ortaya atması çok da imkansız değil.

MarsCoin adı kesin değil. Binance CEO’su Elon Musk ile yaptığı görüşmenin ardından bu ismi öne attı. Fakat isim tahminlerinin arasında ElonCoin gibi seçenekler de bulunuyor.

Takipte Kalın!

Bizleri Twitter’dan takip etmek için linke tıklayabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Peter Schiff “Kurumlar BTC Değil Altın Alacak”

Yavuz Cem AKYOL

CRO Kripto Para Tarhindeki En Büyük Yakma İşlemini Gerçekleştirecek

Hilal DERİN

FTX Borsasından Yeni Listeleme!

Sezer

Yorum Yaz

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz. Kabul ET Devamını Oku