a

Elon Musk, İlk Defa Tweet Atarak Dogecoin Fiyatını Düşürdü

Elon Musk, 47 milyona yakın takipçisi olan Twitter hesabından Dogecoin ile ilgili birçok kez paylaşım yaptı. Genellikle Dogecoin fiyatının yükselmesine sebep olan tweetleri bu sefer düşüşe neden oldu. Dünyanın en zengin adamının Dogecoin hakkında geçmişte attığı tweetleri okumak için aşağıdaki haberlerimize göz atabilirsiniz.

Dogecoin Satıcılarına Destek Gösterdi

Elon Musk, bu sefer attığı tweetinde satıcılara destek gösterdi. Ani yükselişlere sebep olması ve Dogecoin desteğiyle bilindiğinden dolayı birçok yatırımcı bu tweeti şaşkınlıkla karşıladı. Geçmişte attığı tweetle fiyat, 0.0069 dolardan 0.1004 dolara çıkmıştı. Şimdi ise 0.0639’dan 0.0471 dolara düşerek %26 oranında bir düşüş yaşandı. Daha sonra bir toparlama yaşadı ve yazının yazıldığı sırada 0.0595 dolardan işlem görüyor.

Tesla’nın CEO’su Musk, attığı bu tweetle Dogecoin’in merkezileşmesinin önüne geçmek istediğini açıkça gösterdi. Geçtiğimiz günlerde de Dogecoin halkın kripto parasıdır diye bir tweet atmıştı. Büyük miktarda Dogecoin sahibi olan kişilerin elindeki coin’i satmaları ve hesaplarını iptal etmeleri halinde dolarla ödeme yapacağını da bugün net bir dille belirtti. Kendisi, Dogecoin’in kripto para birimleri arasında yükselmesini istediğinden dolayı bu şekilde davrandığı tahmin ediliyor. Daha önce de Dogecoin’in küçümsendiğini söylemişti.

Şart Koydu

Dogecoin balinaları elindeki coinleri satarlarsa Elon Musk Dogecoin’e tam anlamıyla destek vereceğini ifade etti. Dünyanın para birimi olarak nitelendirilmesi için büyük pay sahiplerinin elindekileri satması gerektiğini söyledi. Böylelikle Dogecoin için şeffaflık ön plana çıkacak.

Elon Musk geçtiğimiz günlerde küçük oğlu için Dogecoin aldığını tweet ile açıkladı. Oğlunu “Bebek hodl” olarak isimlendirdi. Bunun yanında da ClubHouse’ta yaptığı bir konuşmada Doge tweetlerinin yalnızca şaka amaçlı olduğunu söyledi. Yine de gerçek bir Doge destekçisi olduğu her şekilde belli olmaktadır.

Musk, Dogecoin’i desteklemeden önce fiyat neredeyse düz bir çizgide hareket ediyordu. Fakat tweetlerin devamlı olmasıyla Dogecoin birçok yatırımcının ilgisini çekti. Dogecoin fiyatı Elon Musk ile hareket kazandı.

Takipte Kalın!

Bizi Twitter hesabımızdan takip etmek için linke tıklayabilirsiniz.

Sorumluluk reddi: Coin-net.com’da ifade edilen görüşler herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara herhangi bir yüksek riskli yatırım yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve uğrayabileceğiniz zararların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Coin-net, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını tavsiye etmez, Coin-net bir yatırım danışmanı değildir.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
Tüm Yorumlar (1)
  • Mahmut
    8 ay önce
    0 0

    Güzel haber. Metin tam bir haberci diliyle yazılmış. Teşekkürler

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.