a

ETH 2.0 ‘da Kilitli Toplam Ethereum Miktarı 1 Milyar Doları Aştı

ETH 2.0 ‘da kilitli ethereum miktarı 1 milyar doları aşmış durumda.

Şu anda, ağın bu ayın başlarında hayata geçirilen büyük yükseltmesinin ilk aşaması olan ETH 2.0’da kilitli 1 milyar doların üzerinde Ethereum var. Etherscan tarafından sağlanan veriler, ETH 2.0 mevduat sözleşmesinde kabaca 1.543.937 Ethereum olduğunu gösteriyor. Kripto para biriminin şu anki fiyatı 648,26 ABD doları olarak düşünüldüğünde, bu 1,001,428,416,75 ABD doları değerinde Ethereum’a tekbüş ediyor. ETH 2.0 lansmanından bu yana bir aydan kısa bir süre geçtiğini düşünürsek bu, önemli bir başarı.

Etherum mevduatları genellikle bağımsız kullanıcılar ve ayrıca stake hizmetleri sağlayan kripto şirketleri tarafından 32 ETH’lik artışlarla sözleşmeye yapılır. Örneğin Kraken, müşterileri adına Aralık ayı başında ETH 2.0 için yaklaşık 100.000 ETH pay ayırdı. Gemini ve Coinbase gibi diğer önde gelen borsalar da müşterilerine, kripto varlıklarını stake etmelerine ve ödüller kazanmalarına olanak tanıyan ETH 2.0 stake etme özelliklerini başlattı.

Ethereum stake etme ödülleri, yaklaşık %13.15’lik yıllık faiz şeklindedir.

Bu, minimum 32 ETH’nin tek bir hissesinin, mevcut Ethereum fiyatlarında bir yıllık süre boyunca en az 2.650 $ getireceği anlamına geliyor.

Özellikle, 4 Kasım’da başlatılan ETH 2.0 deposit sözleşmesinden bu yana sözleşmeye gönderilen Ethereum miktarı kademeli olarak artmaktadır. 24 Kasım, ETH 2.0 Beacon Zinciri’ni etkinleştirmek için gerekli 524.288 ETH’ye ulaşılması gereken tarih olarak belirlenmiştir.

24 Kasım’dan bu yana, kontrat mevduatları %115 artarak bugünün toplamı 1.543.713 oldu. Dahası, hızla yükselen Ethereum fiyatı, muhtemelen Ethereum 2.0 üzerinde hisseye olan ilgiyi artırdı.

Yeni proof-of-stake (PoS) ethereum yükseltmesi, Ethereum’un saniyede daha fazla işlem yapmasına izin vermek de dahil olmak üzere ağa bir dizi önemli iyileştirme getirecek – esasen Ethereum’un kötü şöhretli ölçeklenebilirliği ve işlem ücreti sorunlarını çözecek.

Bununla birlikte, ETH 2.0’ın bu aşaması hala tamamlanmaktan uzaktır. Merakla beklenen lansmandan bu yana ilk birkaç hafta umut verici olsa da, bir sonraki geliştirme aşamasına geçmeden önce yapılması gereken çok iş var.

Sorumluluk reddi: Coin-net.com’da ifade edilen görüşler herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara herhangi bir yüksek riskli yatırım yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve uğrayabileceğiniz zararların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Coin-net, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını tavsiye etmez, Coin-net bir yatırım danışmanı değildir.

coinnet
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.