a

ETH, Boğa Koşusuna mı Hazırlanıyor?

ETH, yeni bir boğa koşusuna mu hazırlanıyor. Borsalarda azalan likitide arzı bunu açık bir biçimde gösteriyor.

Son veriler, borsalarda depolanan Ethereum token sayısının geçen yıla oranla kademeli olarak azaldığını ve sadece son 24 saat içinde büyük bir düşüş gösterdiğini gösteriyor.

Bu, ETH için artan talep ve azalan likitide arzı varlık fiyatını arttırırsa spekülasyonlara neden olabilir.

Borsalarda Tutulan ETH Buharlaşıyor

Kripto para izleme kaynağı Cryptoquant’a göre, borsalarda depolanan tokenların sayısı, 14 milyonun üzerine çıktı. Bununla birlikte, o zamandan beri, ethereum sahipleri varlıklarını soğuk cüzdanlara geri çektikleri veya daha büyük olasılıkla DeFi, NFT veya diğer platformlarda paraları kullandıkları için miktarlar yavaş yavaş azalmaya başladı.

Takip eden aylarda 11.5 milyonun altına düştükten sonra, son 24 saat içinde likitide arzı önemli ölçüde azaldı. Grafiklerde de görüldüğü gibi %10 oranında geriledi ve 10.2 milyona kadar düştü.

Popüler kripto para birimi yorumcusu Alex Sanders bu gelişmeyi “inanılmaz” olarak yorumladı. Bunun için varlığın değeri hakkında bir yükseliş senaryosu ileri sürdü. Bitcoin konusunda da benzer bir atıfta bulundu.

Daha önce de belirtildiği gibi, Bitcoin’in likitidesi azalırken, varlığında değeri tüm zamanların en yüksek seviyesine yükselmiş oldu. Saunders de bunu vurguları ve Bitcoin’in arz talebinin arttığı günlerde, BTC’nin değerinin arttığını da belirtti.

ETH durumu da Bitcoin’e benzeyecek olursa ve gerçekten de varlığın değeri dört katına yükselirse, bu ETH’nin değerini dört bin dolara kadar çıkarabilir.

Glassnode Verileri de Destekliyor

Glassnode verileri de bu durumu destekliyor. Daha spesifik olarak, şirket aktif arzı – yani dolaşımdaki madeni paraların miktarını – en son bir ila iki yıl önce hareket ettirdi.

Bu metrik, yatırımcıların HODLing yapmalarını öneriyor. Zira eth arzı son 3 yılın en düşük seviyesini görmüş oldu.

Ayrıca Glassnode, ETH 1450 dolarlık ATH seviyesine ulaşmamasına rağmen, tokenın yeni bir rekor kırabileceğini düşünüyor.

Bir varlığın gerçekleşen fiyatı, her madalyonun ağda son kez hareket ettiği ortalama fiyatı dikkate alır.

Glassnode, ETH’NİN gerçekleşen fiyatının yeni rekorlar kırmaya devam ettiğini ve sonuncusunun 420 $ ‘ ın üzerine çıktığını söyledi.

Kaynak: Crypto Potato

coinnet
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.