CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

Kripto Piyasasında Düşüş Devam Ediyor

kripto, Kripto Piyasasında Düşüş Devam Ediyor

Kripto piyasası, 2021 yılının başlamasından bu yana boğa rallisini devam ettirmeyi sürdürüyor. Kripto varlıklarının değeri büyük ölçüde arttı, yeni zirveleri aştı ve yeni zeminlere ulaştı.

Ancak hafta başından beri, kripto piyasası yılın ilk büyük düşüşüne tanık oldu. Bitcoin’in fiyatı 32.000 dolara kadar düştü, Ethereum’un değeri de 1000 doların altına düştü. Sektörün genel piyasa değeri de yaklaşık 900 milyar dolara düştü.

Kripto piyasasındaki varlıklar dün bir miktar toparlanırken ve piyasa değeri 1 trilyon dolarlık önceki yüksekliğine geri çıkmayı başardı. Daha sonra oynaklığın tekrardan başladığına şahit olduk.

Nomics’in verilerine göre Bitcoin’in değeri tekrar %5 oranında düştü. Ethereum, Cardano, Litecoin ve Bitcoin Cash gibi diğer varlıkların da değeri %6 oranında geriledi. Dün %15 oranında bir artış yaşayan HEX, bugün ise tekrar %17 oranında bir gerileme yaşadı.

Bitcoin Balinaları, Kripto Piyasasındaki Oynaklıktan Etkilenmedi

En büyük BTC’ye sahip adresleri izleyen bir site olan BitInfoCharts, Bitcoin balinalarının hiçbir şekilde tuhaf bir oynaklık göstermediklerini açıkladı.

Site toplamda on cüzdanı takip ediyor. Gelen verilere göre bu cüzdanların yarasında bir hareketlilik yaşanmadı. Bununla birlikte, üç cüzdan, son zamanlarda büyük işlemlerde yer aldı.

Bilinen en büyük cüzdan olan Bitfinex, soğuk cüzdan depolamasının yalnızca önceki hafta 3000 BTC’ye ulaştığını gördü. Üçüncü en büyük adres, yalnızca son bir ayda 20.000 BTC’ye yakın işlemlerde yer aldı.

Perspektif olarak söylemek gerekirse, bu üç cüzdanın değeri 8 milyar doları aşan işlemlere dahil olduğu anlamına geliyor.

En büyük değere sahip 50 cüzdan içerisinde de yalnızca 7 taneside bu hafta BTC işlemi görüldü. Bu, balinaların hesabının kripto piyasasının mevcut fiyat oynaklığını paniğe gerek yok olarak gördüğü anlamına geliyor.

BTC 35 Bin Dolar Sınırlarında Dolaşıyor

BTC büyük rallinin ardından 42 bin dolara kadar çıkmayı başarsa da daha sonra büyük bir düzeltme yaşamış ve neredeyse 30 bin dolara kadar düşüş göstermişti.

Şimdilerde ise BTC, kayıplarının bir kısmını geri almayı başardı. Lider kripto şu anda 34 bin doların biraz üzerinde yer alıyor.

Kaynak: Crypto Politan

Benzer Yazılar

Bitcoin’de 13.000 Dolar Grafiği! Önümüzdeki Günler Hareketli Olabilir

Doğan Şahin

Peter Brandt’tan Tether(USDT) Hakkında Uyarı

Sezer

Ripple Ağı Oldukça Hareketli Günler Yaşıyor: 90 Milyon XRP Aktarıldı

Doğan Şahin

Yorum Yaz

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz. Kabul ET Devamını Oku