a
coinnet

ETH ‘de Uzun Süre Kalan Balina Olası Artışa İşaret Etti

coinnet
coinnet

Önceki kripto piyasası hareketlerinden kâr elde etme geçmişi olan bir balina, Ethereum ‘da (ETH) uzun pozisyona geçme niyetiyle Binance’de 8,5 milyon USDT stokladı.

Zincir üstü uzman yatırım analiz platformu olan Lookonchain’e göre daha önce USDC stablecoininin depegülasyonundan 2,5 milyon dolardan fazla kazanan bir balina, yaklaşık olarak 13 milyon dolar değerindeki 7.169 ETH ‘yi Aave’ye yatırdıkları benzer miktarda stake edilmiş Ethereum (stETH) ile değiştirdi.

İşlem kayıtlarına göre balina daha sonra 8,45 milyon USDT borç almak için Aave’de stake edilmiş ETH ‘yi kullandı. Daha sonrasında ise Lookonchain’in balinanın ETH satın almasıyla sonuçlanacağını öne sürdüğü hareketle Binance’e yatırmaya devam etti.

Lookonchain balinanın toplamda Aave’ye yaklaşık olarak 52 milyon $ değerinde 28.755 stETH yatırdığını ve karşılığında DeFi protokolünden 36 milyon USDT borç aldığını iddia ediyor.

ETH

Balinanın dolambaçlı süreci fonları yerine Aave kredisini kullanarak ETH üzerinde işlem yapabilmelerini ve uzun süre devam edebilmelerini sağlıyor. Kripto piyasasında böylesine tecrübeli bir oyuncudan gelen bu hamle Ethereum fiyatının önümüzdeki günlerde yükselişe geçeceği düşüncesi olarak yorumlanabilir.

ETH bu yazının yazıldığı sırada CoinGecko’ya göre 24 saatlik yaklaşık olarak 6,5 milyar dolarlık işlem hacmiyle 1.816 dolardan el değiştiriyordu. Bu rakam bir önceki günün fiyatına kıyasla %2,15’lik bir düşüşü temsil ederken, son yedi gün içerisinde %0,52’lik bir artış anlamına geliyor.

ETH geçtiğimiz hafta fiyat hareketlerinde büyük ölçüde istikrar göstererek, genel piyasa dalgalanmalarına rağmen güven ve yatırımcı güvenine işaret etti.

Birçok analist Ethereum ‘un halen yakında 2.000 $ seviyesine ulaşacağını tahmin ediyor. Fakat 1.900 dolar seviyesini bir destek tabanına dönüştürmesi ve ciddi bir değer düşüşünden kaçınması gerekiyor.

Lookonchain ETH fiyatı en az %20 düşüşle 1.511 $’a gerilediğinde balinanın stETH mevduatlarını tasfiye edeceğini tahmin ediyor. Bu durum gerçekleştiği takdirde balina için yaklaşık olarak 9 milyon dolarlık kayıpla sonuçlanacaktır.

Telegram kanalımızı takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Twitter hesabımız için de buraya tıklayabilirsiniz. Günün başka bir önemli haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Coin-net.com’da ifade edilen görüşler herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara herhangi bir yüksek riskli yatırım yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve uğrayabileceğiniz zararların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Coin-net, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını tavsiye etmez, Coin-net bir yatırım danışmanı değildir.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.