a

Ethereum 500 Dolar Seviyesine Ulaştı!

Ethereum, Haziran 2018’den bu yana ilk kez 500 dolara ulaştı.

ETH, son iki buçuk yılın en yüksek seviyesine ulaşmasını bildi. ETH böylelikle Bitcoin gibi bir yükseliş ivmesi yakalamış oldu.

Ether (ETH), 20 Kasım’da iki yıldan uzun bir süredir ilk kez 500 $ ‘a geri döndü. Altcoinler şu sıraları bir yükseliş evresinde gözüküyor.

Ethereum 2 Yıldan Fazla Bir Süre Sonra 500 $

Ethereum’un başarısı, yazı yazıldığı esnada, günlük ortalama %6 kazanç sağlamasına karşın, Bitcoin’den bu anlamda daha başarılı olduğu görülüyor. Bu da ETH yatırımcılarını sevindiren bir haber olarak karşımıza çıkıyor.

Yılbaşından bu yana, Ethereum %284 oranında artarken, Bitcoin %155 artış gösterdi.

Pandemi süreci nedeniyle, kripto paralar büyük bir düşüş yaşamışlardı. Bu düşüş esnasında dahi, BTC yine en büyük kripto para olma özelliğine sahipti. Çöküşün yaşandığı Mart ayında, ETH / USD sadece 117 dolardan işlem görüyordu. Çöküş zamanında bu yana ise ETH değerini %327 oranında arttırdı. BTC / USD ise 3.600 dolardan 18.420 dolara %411 oranında yükselmeyi başardı.

Ethereum’un yaşamış olduğu bu yükselişin ardından, bazı altcoinler de benzer bir ivme göstermeyi başardılar. Özellikle Litecoin, %12 kazanç sağlayarak, BTC’den daha sağlam bir performans ortaya koydu.

Cointelegraph analisti Michaël van de Poppe, ileride bir boğa koşusu başladığı zaman, Ethereum’un dahi çıtayı 20 bin dolar seviyesine koyabileceğini belirtti.

Nugget’ın Haber CEO’su Alex Saunders, ETH / USD’nin 2021’in sonunda tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.400 $’ı geçeceğini iddia etti.

BTC Tekrar 18 Bin Doları Geçti

Bitcoin ise tekrardan 18 bin dolar seviyesini geçerek, gözünü bir sonraki direnç seviyesine dikti. ATH için artık oldukça az bir yolu kalan dev kripto para birimi, şimdilik yükselişini sürdüreceğe benziyor.

Kaynak: Cointelegraph

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.