Ethereum ‘dan Yeni ATH ve 10 Bin Dolar İçin 10 Temel Neden:

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Geçtiğimiz bir hafta içerisinde Ethereum günlük ortalama %5 büyüme hızıyla, yeni ay ile beraber 2,900 dolar seviyesine bir adım daha yaklaştı. Yazının yazıldığı sıralara 2,856 dolar seviyesinden işlem görüyor market hacmi 331 milyar dolar. Ayrıca Ethereum işlem hacmi Nisan ayının ortalarından bu yana gelen spot alışları ile beraber geliyor. Bu nedenle analistler Ethereum ‘un boğa belirtileri verdiğini ve yakınlarda daha yüksek ATH ‘lerin dolar karşısında görülebileceğini bildirdi. Aynı zamanda pek çok kripto para yatırımcısı ETH için 10,000 dolar zirvesinin zor bir hedef olmadığını bildiriyor. Bugün yazımızda Ethereum ‘un ardı ardına ATH ‘ler yaptığı bu günde, onu 10,000 dolara taşıyabilecek 10 temel sebebi inceleyeceğiz.

ETH ‘yi 10,000 Dolara Taşıyabilecek 10 Temel Neden

 • Ethereum ağında günlük ortalama 18 milyar dolar dolaşım var. Bu işlem hacmi ile rakiplerini geride bırakan Ethereum, artan talep ile beraber somut bir veri olarak ATH ‘lerini gösteriyor.
 • Ethereum ağı aylık mercekte incelendiği de bugünden itibaren Bitcoin’i ikiye katlamış durumda.
Ethereum ATH Dolar, Ethereum ‘dan Yeni ATH ve 10 Bin Dolar İçin 10 Temel Neden:
 • Ethereum günlük aktif adresler süreli yükseliyor. Yakın zamanda 625 binin üzerinde yeni bir ATH yaptı.
 • Ethereum DeFi dünyasının patlama yaşaması ile beraber kurumsal düzeyde talep görmeye başladı. DeFi havuzlarında kilitli toplam 65 milyar doların çoğu ETH’ye ait.
 • Aylık Ethereum tabanlı DEX hacmi 60 milyar doları geçerek geçen yıldan bu yana 60 kat arttı.
Ethereum ATH Dolar, Ethereum ‘dan Yeni ATH ve 10 Bin Dolar İçin 10 Temel Neden:
 • Ethereum güçlü likit yapısı, Bitcoin dahil farklı kripto para birimlerine sentetik kaynak sağlamaktadır. Şuanda Ethereum blok zincirindeki sentetik Bitcoin arzı 200.000 doları aştı.
Ethereum ATH Dolar, Ethereum ‘dan Yeni ATH ve 10 Bin Dolar İçin 10 Temel Neden:
 • Ethereum güçlü bir likitide sağlayıcısı olması neneli ile düğer kripto paralar ETH blok zinciri üzerinde temsil edilmektedir. Bitcoin’in Ethereum blok zincirindeki sentetik arzı 200.000 doları aştı.
Ethereum ATH Dolar, Ethereum ‘dan Yeni ATH ve 10 Bin Dolar İçin 10 Temel Neden:
 • NFT’ler hızla büyüyor ve Ethereum bu satışlar ile beraber yeni ATH ‘ler ve son zamanlarda 600 milyon dolar dan fazla gelir elde etti.
 • Ethereum tabanlı Polygon ağı şu anda günlük 1 milyon dolar işlem hacmine sahip. Ayrıca Aave gibi en büyük DeFi projelerinden bazılarını da bünyesine kattı.
 • Ethereum blockchain ağının şu anda 50 milyar dolardan daha fazla stabilcoin arzı var.
 • EIP-1559 yükseltmesi ile beraber azalacak gas ücretleriyle zincir üzerinde ücretlerin azalması bekleniyor.

Son olarak Ethereum ağı belirlenen dönemlerde yapılmak üzere büyük yükseltmelere ve güncellemelere sahiptir. Yapılması planlanan iyileştirmeler ile beraber yatırımcılar için daha kullanılabilir bir ortam sağlanırken. Kazanılan güven ile fiyatların olumlu yönde ilerlemesi beklenebilir.

Sıcak gelişmeler için sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz:

TwitterFacebook.

Thodex Kapanmadan Önce Kraken Borsasına 5.000 Adet BTC Gönderdi

Hisse Senedi Tokenları Binance ‘i Dava Sürecine Sürükleyebilir!

Sorumluluk reddi: Coin-net.com’da ifade edilen görüşler herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara herhangi bir yüksek riskli yatırım yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve uğrayabileceğiniz zararların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Coin-net, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını tavsiye etmez, Coin-net bir yatırım danışmanı değildir.

Yorum Yaz

isimFiyatGrafik (7gün)
bitcoin
Bitcoin (BTC)
$58,134.00
ethereum
Ethereum (ETH)
$2,080.07
binancecoin
Binance Coin (BNB)
$408.18
ripple
XRP (XRP)
$1.02
tether
Tether (USDT)
$0.998