Hisse Senedi Tokenları Binance ‘i Dava Sürecine Sürükleyebilir!

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Binance, Avrupa Birliği kurallarının ihlal edildiği iddiasıyla dava edilebilir. Dava nedeni olarak şirketlerin hisse senetlerini ve tokenlarını listelediği için Almanya ve diğer Avrupa ülkeleri tarafından para cezasına çarptırılabileceği öne sürüldü. Alman Federal Mali Denetleme Kurumu(BaFin) dün Binance’i, gerek düzeltmeleri yapması için adımlar atılmazsa ceza 6 milyon dolara kadar varabilecek maddi cezalandırmaya tabi tutabileceğini açıkladı. Bu hafta başlarında Bianance, sayılarını 5’e çıkarmak üzere 3 Fortune 500 şirketinin ek hisse senedi tokenlarını piyasaya sürmek üzere duyuru yapmıştı. Bu adım ile beraber ilanlardan önce yatırımcı broşürü yayınlamaması üzerine de suçlamalarda bulunuluyor.

Binance Dava, Hisse Senedi Tokenları Binance ‘i Dava Sürecine Sürükleyebilir!

Yatırımcı broşürü sermaye artırımı yapmak isteyen bir şirket veya onun adına hareket eden taraf tarafından sağlanan ve aşağıdakiler gibi bilgileri içeren yasal olarak onaylanmış bir belgedir.

  • Şirketin ana iş kolunun ayrıntıları.
  • İhraç eden şirketin mevcut mali durumu ve hisselerin nasıl tutulduğuna ilişkin politikalar.
  • Alım ve alım satım için teklif edilen menkul kıymetlerin toplam hacmi ve birim değeri.

Avrupa Birliğinde onaylanan bir şirket bilgi formu, diğer tüm ülkelerde bağlayıcı hale gelebilmektedir. Aynı zamanda dijital ortam düzenlenen girişimler, Sermaye Piyasaları Birliği Eylem Planı 2017/1129 kararı dahil olmak üzere tüm yasal gereklilikleri karşılamalıdır. Bu maddeler kararınca bir şirketin uygun şekilde belgelendirilmiş bir yatırım bilgilendirme formu bulunması gerekmektedir.

Bir şirketin borsa işlem gören hisse senedi olan hisse senedi tokenları, artık geleneksel listelemenin tamamlayıcısı olarak halka açılmanın en iyi yollarından biri haline gelmiştir. 2021 yılı içerisinde pek çok şirket hisse senedi tokenları ile halka açılma aşamalarını tamamlamıştır.

Binance Dava Sürecine Girebilir

Binance dava edilebilme olasılığı ile şuan gündeme gelmiş olsa da, borsanın mevcut konumu lider isimler arasındadır. Ve kurulumdan bu güne uzun yol kat edilmiştir. Dünyanın her yerinde tercih edilen ilk platformlar arasında olmayı başaran Binance, zirvede kalmak adına hisse senedi tokenlarını NFT’lerle çeşitlendirerek yeni araçlar edinmeye çalışmaktadır.

Binance bu yılın başlarında hisse senedi tokenlarına adım atacağını duyurmuştu. Yaptığı açıklamaların ardından birçok yatırımcı ve özellikle kripto paralar üzerine uzman kişiler tarafından ülkeler ile yasal süreçlerin yaşanabileceği konusunda uyarılar geldi. Ardından kısa bir süre geçmesinin ardından başlayan karşılıklı bildiri süreçleri, küçük pürüzlerin yaşanacağını işaret ediyor. Binance ‘in Almanya ve diğer Avrupa Birliği ülkelerinden alabileceği dava kararları için gelişmeleri tekrar aktarıyor olacağız.

Sıcak gelişmeler için sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz:

TwitterFacebook.

Ripple – SEC Davasında İşler Karıştı!

Cardano, Afrika’da İkinci Kez Büyük Ortaklık İmzaladı

Yorum Yaz

isimFiyatGrafik (7gün)
bitcoin
Bitcoin (BTC)
$58,134.00
ethereum
Ethereum (ETH)
$2,080.07
binancecoin
Binance Coin (BNB)
$408.18
ripple
XRP (XRP)
$1.02
tether
Tether (USDT)
$0.998