a

Ethereum (ETH) Önemli Yükseliş Kaydetti! İşte Nedeni

coinnet
coinnet

Ethereum fiyatı potansiyel bir spot ETH ETF’si üzerindeki heyecan ve 2.000 $ seviyesinin üzerinde tutulan fiyatın tüccarları motive etmesiyle bugün yükseldi. Bitcoin ‘in ardından ikinci en büyük kripto para birimine artan kurumsal ilginin etkisiyle bir fiyat kırılmasına tanık oluyor.

Artan yükseliş eğilimi, Ethereum fiyatını 30 gün içinde %26,2 oranında artırdı. Ethereum ‘un 2.000 doların üzerinde işlem görmesi, ETH ‘ye daha fazla ilgi gösterildiğini ve bu yenilenen yükseliş ivmesinin Ethereum fiyatını yılbaşından bugüne %69,5 oranında artırdığını gösteriyor olabilir.

Ethereum fiyatı. Kaynak: TradingView

Spot Ethereum (ETH) ETF Heyecanı Yayıldıkça Kurumsal İlgi Artıyor

Kurumsal yatırımcı heyecanı 1 Kasım’da ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Grayscale Investment’ın Ethereum tröstünü bir ETF’ye dönüştürme başvurusunu kabul etmesiyle başladı.

Komisyonun bu hamlesi, Grayscale’in bekleyen ETF başvurularını incelemesini zorunlu kılan doğrudan bir mahkeme kararına yanıt veriyor. Şimdiye kadar, bir spot kripto ETF’sini onaylamadı.

Bununla birlikte, dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock 9 Kasım’da spot ETH ETF başvurusunda bulunduğunda piyasa daha fazla yükseliş sinyali verdi. Onay, Ethereum fiyatını 2.000 $ direncinin üzerine gönderdi ve aynı tarihte 6 ayın en yüksek seviyesine ulaştı. BlackRock S-1 formunu 16 Kasım’da SEC’e sundu.

Birçok kişi SEC’in ilk olarak 2024’ün başlarında bir spot Bitcoin ETF’sini onaylayacağını tahmin ediyor. Bu gerçekleştiğinde, birçok kripto analisti kısa bir süre sonra bir spot ETH ETF onayı görüyor. Onay beklentisi kurumsal sermaye girişlerinin artmasına yol açıyor. Bitcoin kurumsal girişleri 2023’te 1 milyar doları aştı.

Aynı zamanda, kurumların gözdesi olan CME opsiyonları açık faizi, 10 Kasım’da ilk kez Binance’i geçti.

ETH Ağ Gelirleri ve Ücretleri Artıyor

Ethereum merkezi olmayan finans (DeFi) ekosistemi, ETH fiyat artışına paralel olarak 20 Kasım’da günlük ücretlerde 30 günde %180’lik bir artışa tanık oldu. Ethereum ücretlerindeki artışla birlikte, ETH ağ geliri son 30 günde %218,6 arttı ve bu da yıllık 1,94 milyar dolara denk geliyor.

Ethereum ağının büyümesi gaz ücretlerini artırdı ve ağı yeniden deflasyonist hale getirdi. 8 Kasım’da ETH ağ emisyonları enflasyonist bir seyir izlemişti, ancak ücretlerdeki ve gelirdeki artışın ardından Ethereum 7 günlük bir süre içinde coin arzı büyümesinin %-0,31 oranında daralmasıyla deflasyonist bir seyir izledi.

Telegram kanalımızı takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Twitter hesabımız için de buraya tıklayabilirsiniz. Günün başka bir önemli haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Coin-net.com’da ifade edilen görüşler herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara herhangi bir yüksek riskli yatırım yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve uğrayabileceğiniz zararların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Coin-net, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını tavsiye etmez, Coin-net bir yatırım danışmanı değildir.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.