a
coinnet

Ethereum Para Yatırma İşlemleri 6 Yılın En Düşük Seviyesine İndi

coinnet
coinnet

Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum son zamanlarda alışılmadık ancak kayda değer bir eğilime tanık oldu. Ethereum ‘un borsa para yatırma işlemlerinin sayısı 6 yıldır ilk kez tüm zamanların en düşük seviyesine geriledi.

Ethereum Borsa Para Yatırma İşlemleri 2017 Seviyelerine Ulaştı

ABD borç tavanını çevreleyen belirsizlikler ve potansiyel faiz artışları kripto para piyasası üzerinde ağır bir yük oluştururken, Bitcoin ve Ethereum gibi önde gelen varlıklar kesin bir görünüm sağlamakta zorlanıyor. Bunun yanı sıra incelemeler Ethereum fiyatını yukarı yönlü bir yörüngeye oturtmaya hazır bir yükseliş hissiyatının gelişmekte olduğunu gösteriyor.

Ethereum borsa para yatırma işlemleri yakından incelediği zaman bugün 9.592 işlemle dibe vuran çok yıllı önemli bir düşüş var. Bu kayda değer bir gözlem ve zira aynı seviye en son 23 nisan 2017’de, Ethereum ‘un ilk boğa koşusuna başlamasından hemen önce yaşanmış ve 1000 $ sınırına dayanmıştır.

Borsa para yatırma işlemlerinin sayısı kripto analizi için kritik bir veri noktasıdır. Bu metrik potansiyel satışlar ya da fiyat baskıları hakkında güvenilir bir gösterge sağlar. Çok sayıda para yatırma işlemi genellikle yaklaşan bir satışa işaret eder. Çünkü daha fazla sahip varlıklarını borsalara taşır.

Tersine bir şekilde düşük bir sayı yatırımcıların Ethereum varlıklarını satmaya daha az ilgi göstermesi nedeniyle yükseliş eğilimine işaret ederek sahiplerin varlıklarını geri çektiğini gösterir. Bir analist bu doğrultuda şu ifadelere yer vermiştir:

“Ethereum fiyatında gözlemlenen canlanma gerçekten de önemli ve muhtemelen önümüzdeki aylarda bir yükseliş aşamasına işaret ediyor. Mevduat işlemlerindeki belirgin düşüş, nihayetinde varlık için olumlu bir görünüme işaret ediyor.”

ETH Fiyatından Bundan Sonra Ne Beklenmeli?

Ethereum bu haftayı olumlu bir ralliyle açmasına rağmen 1.870 $ seviyesine yakın bir yerde sert bir ret ile karşılaştı. Bunun ardından ETH değeri aşağı yönlü bir spiral çizerek 1.760 dolar seviyesinde bir güvenlik ağı buldu. Bununla birlikte Ethereum ‘un destek eşiğinden en son geri dönüşü, Fibonacci seviyelerini aşan yükselişiyle birlikte yükseliş iyimserliğini yeniden canlandırdı.

Bu yazı itibariyle Ethereum fiyatı son 24 saat içerisinde %0,15’in üzerinde artışla 1.802 $’dan işlem görüyor. 4 saatlik fiyat grafiği incelendiğinde ETH bugün 1.780 $’dan önemli bir alım baskısı yaşadı ve fiyatı gün içi en yüksek seviyesi olan 1.812 $’a gönderdi.

Ethereum fiyatı mevcut ivmesini korumaya devam ederse ve EMA50’nin 1.815 $’lık acil engelinin üzerine çıkarsa, varlık bir sonraki direnci olan 1.877 $’a yükselebilir. Son direncinin üzerindeki bir kırılma 2 bin dolara giden yolu açacaktır.

Tersine bir şekilde herhangi bir olumsuz ekonomik gösterge tetikleyici görevi görebilir ve Ethereum fiyatını 1.750 $’lık hayati destek seviyesinin altına çekebilir.

Telegram kanalımızı takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Twitter hesabımız için de buraya tıklayabilirsiniz. Günün başka bir önemli haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Coin-net.com’da ifade edilen görüşler herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara herhangi bir yüksek riskli yatırım yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve uğrayabileceğiniz zararların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Coin-net, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını tavsiye etmez, Coin-net bir yatırım danışmanı değildir.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.