a
NFT

Ethereum Stakerlarının Şangay Yükseltmesi Öncesinde Kârı

coinnet
coinnet

Ethereum Şangay yükseltmesine yönelik bütün ilgi tek bir durum etrafında dönüyor. O da stake edilen Ethereum ‘un geri çekilmesi. 2020 yılının aralık ayında stake işlemi başladığından beri ağ proof of stake konsensüs algoritmasına doğru yolculuğu henüz başlanmışken, fonlarını kilitleyenler bu fonları çekemedi.

Bu durumun nisan ayında değişmesi beklenen bir konu. Ama bu düşüş mü, yoksa yükseliş mi?

Bazıları insanların Ethereum ‘larını hızlı bir şekilde çekeceğini ve bazı kazançlar elde etmek amacıyla dump edeceğini savunuyor. Fakat bu kazançlar çok fazla olmayacaktır. Yatırımcılar elinde olan varlıklarını 1 Aralık 2020 ‘de sabitlemiş olsaydı, Ethereum ‘larının fiyatı 612 dolar olacaktı. Mevcut fiyatlardan satış yapmak ise yine de %156 ‘lık kazanç elde edileceği anlamını taşıyor.

Aslında dolar bazında stake etme başladığından beri stake edenlerin yalnızca % 16’sı para kazanmış durumda. Yükseltme bugün gerçekleştirilecek olsaydı kullanıcıların büyük bir çoğunluğu oldukça ciddi kayıplarla karşılaşacaktı.

İnsanların potansiyel bir şekilde çift haneli kayıplarla karşı karşıya kaldıklarında ne yapacaklarını bilmek imkansız. Yine de yaklaşık olarak 6,25 milyar dolar bahis var ve muhtemelen bazıları satıyor. Bu ayı argümanı oluyor.

Boğa argümanı ise şu şekilde. Geliştiricilerin nihayet merakla beklenen birleştirme etkinliğini gerçekleştirdiği üç yılın ardından insanlar iki katına çıkacak. İnsanlar paralarını bu kara kutuya yatırırsa getiri elde edebileceklerini ve istedikleri zaman parayı bu kara kutudan çekebileceklerini gördükleri zaman stake etmenin risk profili muazzam ölçüde düşecek.

Telegram kanalımızı takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Twitter hesabımız için de buraya tıklayabilirsiniz. Günün başka bir önemli haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Coin-net.com’da ifade edilen görüşler herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara herhangi bir yüksek riskli yatırım yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve uğrayabileceğiniz zararların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Coin-net, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını tavsiye etmez, Coin-net bir yatırım danışmanı değildir.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.