a

Ethereum Teknik Analiz: Boğa Momentumu Hız Kazanacak Mı?

coinnet
coinnet

Ethereum teknik analiz; ETH fiyatı son 24 saat içinde 2.266 dolar ile 2.333 dolar arasında değişiyor. Bu sayede 2.300 doların üzerinde kaldı. Kripto para birimi, önemli osilatörlerin ve hareketli ortalamaların analizine göre son zirvelerinde teknik dirençle karşı karşıya kaldı.

Ethereum Teknik Analiz

Hareketli ortalama yakınsama/sapma (MACD), harika osilatör ve momentum göstergeleri gösteriyor. Ethereum teknik analiz; anahtar osilatörler, önceki düşük seviyelerden yukarı doğru pozitif momentum gösterir. 

Bununla birlikte, 49.3 güç endeksi (RSI) potansiyel aşırı alım koşullarını göstermektedir. Stokastik osilatör ayrıca nötr 50,9’da potansiyel olarak aşırı alım koşullarına işaret ediyor.

Hareketli ortalamalar (MA’lar), Ethereum’un fiyatının 10, 20, 50 ve 200 günlük üstel MA’larının üzerinde kalmaya devam etmesiyle kesin olarak yükseliş tablosu çiziyor. 10 ve 20 günlük basit hareketli ortalamalar (SMA’lar) destek sağlar. Veriler şu anda kısa, orta ve uzun vadede güçlü bir yükseliş eğilimine işaret ediyor.

Ethereum 1 Saatlik ve 4 Saatlik Görünüm

Ethereum teknik analiz; kısa vadeli saatlik grafik, birim başına 2.333 dolara ulaştıktan sonraki düşüşleri gösterdi. Fakat yükseliş trendine rağmen fiyat hareketinde oynaklığı göstermektedir. Ether yatırımcıları, riski en aza indirmek için son düşük seviyelerin altında sıkı durdurma kayıpları kullanıyor. Yeni long pozisyonlara girmek için düşük pozisyonlara veya destek seviyelerine geri çekilme arayabilir.

Ethereum analiz; 4 saatlik grafik, saatlik oynaklığı ve gürültüyü düzelterek sürekli daha yüksek tepeler ve daha düşük dipler ortaya çıkarır. Yatırımcılar, yeni long girişler için yükseliş devam modelleri arayabilirler. 

Bununla birlikte, Ethereum’un yeni yüksekler yapamaması veya son zamanlardaki yüksek düşüklerin altına düşmemesi, zayıflığı ve boğa yorgunluğunu gösterecektir.

Boğa ve Ayı Öngörüsü

Ethereum teknik analiz; osilatörler ve MA’lar, günlük, 4 saatlik ve saatlik zaman dilimlerinde geçen ay boyunca Ethereum için iyimser bir teknik duruş gösterdi. Önde gelen kripto varlığı son zirvelerde dirençle karşı karşıya kaldı.

Geçen ayki yükseliş ivmesine rağmen, günlük grafikteki büyük düşüş potansiyel tükenmeye işaret etti. Osilatörler aşırı alım bölgesine yaklaşırken, teknikler, özellikle fiyat bir trendin tersine döndüğüne işaret edebilecek temel destek seviyelerinin altına düşerse, düzeltici bir dönemden yararlanmak isteyen yatırımcılara kısar verir.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.