CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

Ethereum ve Bitcoin ile Vergi Ödemeleri İsviçre Zug Kantonu’nda Mümkün

Ethereum ve Bitcoin, Ethereum ve Bitcoin ile Vergi Ödemeleri İsviçre Zug Kantonu’nda Mümkün

İsviçre’de bulunan Zug Kanton’u vergi ödemelerinde yeni bir çığır açtı. Artık bu bölgede Ethereum ve Bitcoin ile vergi ödemeleri kabul edilecek. Vergi ödemelerinde kripto para birimlerini kullanan ilk bölge olma özelliğini taşıyor.

Avrupa ülkelerinde 26 adet kanton bulunuyor. Bunlardan biri olan Zug bölgesi, geçtiğimiz günlerde Bitcoin Suisse ile ortaklık kurmuştu. Bu haberden yaklaşık bir ay sonrasında vergi ödemeleri hakkındaki yenilik duyuruldu. Tüm dünyada insanlar bulundukları bölgede vergi ödüyorlar. Zug Kanton’unda yaşayan kişilerin farkı ise fiziki para birimlerinin yanında kripto para birimlerini de kullanabilecek olmaları.

2020 yılının Eylül ayında Bitcoin Suisse ile ortaklık yaptıklarını duyurdular. Bitcoin Suisse aynı kantonda bulunan bir kripto palatformudur. Anlaşmaya geçildiğinde Ethereum ve Bitcoin fiyat oynaklığından oluşabilecek olası kayıplardan kaçınmak için BTC ve ETH varlıklarını İsveç Frangına dönüştürmeyi kabul etti.

Vergi ödemelerinin kripto para birimleri ile ödenmeye başlanması ilk olarak Bitcoin Suisse tarafından, Twitter üzerinden duyuruldu. Bu haftanın başlarında ise resmiyete döküldü.

Kripto Para Birimleri ile Ödemeler Nasıl Olacak?

Yapılan duyurularda Ethereum ve Bitcoin ile ödeme yapmak isteyenlerin izlemesi gereken adımlar da belirtildi. Öncelikle bölgede yaşayan sakinlere vergi faturası geldikten sonra kripto para birimleri ile ödeme yapmak isteyenler kripto paltformu Bitcoin Suisse’ye ödeme yapacakları yöntemi bildirmeleri gerekecek. Yetkililer bu bildiriden sonra kendilerine düşen sorumlulukları yapacaklar. Sonrasında başvuru yapan kişilere E-mail yoluyla geri dönüş yapılacak. Sonrasında her ödeme ve kişi için QR kodlar atanacak. Bu QR kodlar sayesinde ödeme yapılabilecek. Bu süreç, her iki tarafında yani vergi mükelleflerinin onay E-mail’i almasıyla sona erecek. Faturalar bu şekilde ödenmiş olacak.

Her iki tarafın yetkilileri bu konuyu kripto para birimlerinin kabul edilmesi için önemli bir adım olarak nitelendirdi. Ayrıca Bitcoin Suisse bu konuyu şu şekilde vurguladı: “Blockchain Nation CH’de bir başka yenilik işareti!”

İsviçre Zug Kantonu, Ethereum ve Bitcoin ödemeleri için ilk kez adım atmıyor. Daha öncesinde de birçok hizmet için Bitcoin ödemeleri bu bölge tarafından kabul edilmişti. Bu işlemler 2016 yılından beri devam ediyor. Fakat, vergi ödemeleri hem bölgede hem de tüm dünyada ilk kez faaliyete geçiyor.

Takipte Kalın!

Bizleri Twitter’dan takip etmek için linke tıklayabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bitcoin CME Vadelileri Dibi Gördü! Kurumsal Yatırımcılar Kaçtı Mı?

Doğan Şahin

Dubai Bitcoin için Önemli Bir Meşale Yaktı

Hilal DERİN

IQONIQ TÜRKİYE LANSMANINI DUYURDU

Sezer

Yorum Yaz

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz. Kabul ET Devamını Oku