a
coinnet

ConsenSys, Kullanıcı Verilerini Topladığını Açıkladı

coinnet
coinnet

Firma, Infura’yı Metamask’ta RPC olarak kullanırken, kullanıcının IP adresi ve cüzdan adresi bilgilerinin de toplanacağını söyledi.

Ethereum birleşmesinin arkasındaki firmalardan biri olan ConsenSys Perşembe günü yaptığı açıklamada, zincir cüzdan hizmeti MetaMask ile ilgili kullanıcı verilerini de topladığını söyledi.

Haber, merkezi olmayan kripto borsası (DEX) Uniswap’ın bildirildiği gibi gizlilik politikasına benzer bir güncelleme yapmasından günler sonra geldi.

ConsenSys, iletişim bilgileri, profil bilgileri ve diğer bazı kullanıcı verileri gibi kullanıcı kimliğiyle ilgili bazı verileri topladığını söyledi.

Firma, dijital cüzdan Metamask’ta varsayılan uzaktan prosedür çağrısı (RPC) sağlayıcısı olan Infura’yı kullanırken Infura’nın işlemler için kullanıcının IP adresini ve Ethereum cüzdan adresini toplayacağını da sözlerine ekledi. RPC, üçüncü taraf bir bilgisayar sunucusunda çalışan bir programdan veri ve bilgi istemek için kullanılan bir protokoldür.

Bir kullanıcı Metamask’ta farklı bir RPC’ye geçerse finansal veriler toplanmayacaktır. Blockchain aracı geliştiricisi Infura ve dijital cüzdan MetaMask, Ethereum yazılım firması ConsenSys tarafından sunulan ürünlerdir.

Bu arada, Kripto Twitter topluluğu üyeleri, bazılarının kripto alanının temel değerlerinden biri olan bir kullanıcının gizliliğini istila ettiğini hissettiği hareketten memnuniyetsizliklerini dile getirdiler.

Twitter adresimizi takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz.

Sorumluluk reddi: Coin-net.com’da ifade edilen görüşler herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara herhangi bir yüksek riskli yatırım yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve uğrayabileceğiniz zararların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Coin-net, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını tavsiye etmez, Coin-net bir yatırım danışmanı değildir.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.