a

Ethereum Yeni Bir Rekora Gidiyor

Ethereum dün 2000 dolardan yeni bir ATH seviyesine çıktı ve daha sonra fiyat listelerinde biraz düşüş kaydetti. Fiyat son 24 saat içinde % 5′ in üzerinde ve geçen hafta % 12.5′ in üzerinde arttı. Fiyattaki bu yükselişler, ETH geçen yıl düşük fiyattan işlem gördüğünde fırsatı kaçıran yatırımcılara telafi etmenin yolunu veriyor. ETH’ nin yükseliş haberi için tıklayınız.

KAYNAK: etherscan

Ethereum’ un fiyatı yeni bir zirveye ulaştığından beri fiyat rallisinin yönünü gösteren en önemli ölçütlerden biri de toplam işlem sayısıdır. Etherscan grafiğinden elde edilen verilere dayanarak, ETH ağındaki toplam işlem sayısı şu anda Eylül 2020’de kaydedilen 1.4 milyon ATH’ yi geçmeye yakın. Şu anda işlem sayısı 1.29 milyon ve artmaya da devam ediyor.

Fiyatın 2000 dolara yakın veya daha yüksek bir seviyeyi koruması için, ticaret hacminin yeni bir ATH’ ye ulaşması gerekmektedir. Ethereum’ un fiyatı 2021′ in başlangıcından bu yana %160′ dan fazla arttı ve bu da Ethereum’ un, 2021’in başlangıcından bu yana %90′ ın üzerinde bir artış gösteren Bitcoin ile iyi rekabet etmesini sağlıyor. Büyük altcoinler çift haneli kazançlar kaydetti, ancak bunu bir geri çekilme izledi ve Ocak 2021′ den bu yana iki kez fiyat dalgalanmaları gerçekleşti.

Ethereum’ da ise, fiyat geri çekilmeleri yoğunluğu düşüktü ve kısa vadede ciddi düşüşler olmadan fiyatın daha yüksek seviyelere ulaşmasıyla yükseliş trendinin devam etmesi muhtemel görünüyor. Tıpkı Bitcoin’ de olduğu gibi, Ethereum da arz eksikliğinden değer kazanıyor ve borsalardan ETH çıkışı artmış durumda.

KAYNAK: CyrptoQuant

Yukarıdaki grafiğe göre fiyat Şubat 2021’in başından bu yana artmaktadır. Ocak 2021′ e kıyasla daha az olsa da mevcut yükseliş 2020′ nin 4. çeyreği ile aynı seviyede. Bu yükseliş Ethereum’ un özel cüzdanlar veya soğuk depolama için borsadan ayrıldığını gösteriyor. Bu da Ethereum’ u başka bir ATH seviyesine itebilir. Ancak ETH başka bir kısa vadeli zirveye ulaşana veya fiyat daha da yükselene kadar 2000 dolar seviyesinde kalabilir.

KAYNAK: ambcrypto.com

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.