a

Ethereum Yorum: Fiyat 1200 dolar seviyesinin altına düştü

Varlık, fiyatın 1.000 dolar seviyesinin altına düşmesine neden olan güçlü düşüş hareketi gözlemlediğinden, Ethereum fiyatı 1.200 dolar seviyesinin altına düştü. O zamandan beri fiyat toparlanırken, boğalar 1.000 dolar seviyesini savunmakta zorlanıyor gibi görünüyor. Ethereum yorum da değişiklik gösteriyor.

Daha geniş kripto para piyasası duyarlılığı, çoğu büyük kripto para birimi son 24 saat içinde çift haneli kayıplar kaydettiği için düşüş eğiliminde. Bunlara, yüzde 13’lük bir düşüş gözlemleyen 33.000 dolar seviyesinin altına düşen Bitcoin de dahildir.

Ethereum yorum : Ocak 2021 boyunca Ethereum fiyatına genel bakış

Ethereum fiyatı, fiyat 750 dolar seviyesinde konsolide edildiğinden, her iki tarafta da çok az ivme ile yıla başladı. Bununla birlikte, güçlü yükseliş hareketi Ethereum’un bir boğa rallisi başlatmasına neden olduğu için fiyat 3 Ocak’ta destek buldu. Yükseliş rallisi, durmadan önce fiyatı 1.000 dolar seviyesinin üzerine taşıdı.

Ancak boğalar henüz bitmedi ve fiyat 1.100 dolar seviyesinde kısa bir düzeltme yapıldıktan sonra yükselmeye devam etti. Bu sefer ETH, daha düşük ancak daha sürdürülebilir bir yükselen kanal ile yükseldi. Kanal fiyatı 1.300 dolar seviyesine taşıdı .

Ancak boğalar bu seviyede tükendi ve ETH seviyenin üzerine kapanamadı ve ayıların piyasaya hakim olmasını sağladı. Daha sonra, Ethereum fiyatı, satıcıların şimdiye kadar fiyat hareketini kontrol etmesiyle düşüşe geçti. Fiyat, daha fazla aşağı yönlü hareket potansiyeli ile 1.000 dolar seviyesine geri çekildi.

Teknik göstergeler ve Litecoin fiyatından ne beklenebilir?

Teknik göstergeler arasında MACD, 12-EMA alçalmaya devam ederken güçlü bir düşüş baskısı gösteriyor. Bununla birlikte, EMA’ların yakınsak olduğu görülüyor ve bu da düşüş ivmesinin azaldığını gösteriyor. Gösterge, Ethereum 1.100 dolar seviyesinin üzerine çıkarsa yükselişin tersine döndüğünü gösterir.

RSI tarafsız kalıyor ancak alt bölgeye doğru eğiliyor, bu da keskin aşağı doğru hareketin Ethereum’un aşırı satılmasına neden olacağını ve bir satın alma sinyali vereceğini gösteriyor. Bununla birlikte, RSI şu anda 37.30’da ve düşüyor, bu da Ethereum’un dengelenmeden önce daha da düşebileceğini gösteriyor.

Bollinger bantları genişliyor ve bu da Ethereum için fiyat oynaklığının arttığını gösteriyor. Gösterge, Ethereum’un keskin hareket için yer olduğunu ve mevcut düşüş eğilimini desteklediğini gösteriyor.

Genel olarak, 28 ana teknik göstergeden 13’ü bir satın alma sinyali verirken, yalnızca beş gösterge satış sinyali verir. Bu arada, on gösterge tarafsız kalıyor ve iki tarafın da desteğini göstermiyor.

Yatırımcılar, Ethereum fiyatının 950 dolar destek seviyesine düşme potansiyeli ile mevcut seviyede yatay hareket gözlemlemesini beklemelidir. Eğer ETH 1.000 dolar seviyesinden beklemeye devam ediyor ETH onun tüm zamanların en yüksek fiyata yönelik yükselişini devam önümüzdeki birkaç gün içinde 1,100 dolar iyileşebilir.

Tersine, Ethereum fiyatı 900 dolarlık destek seviyesinin altına düşerse, ETH 750 dolar seviyesine düşmeden önce 800 dolar seviyesine düşebilir. Ancak, ETH haftalık çerçevelerde yükseliş eğilimi gözlemlediğinden durum bu olmayabilir .

Kaynak: cryptopolitan

Bitcoin ile ilgili analist tavsiyeleri için linke tıklayarak yazımızı okuyabilirsiniz.

coinnet
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.