a

Ethereum Yükselişi Devam Ediyor! 1.700 Dolar Test Edildi

Fiyatta büyük bir düşüş yaşanmadan Ethereum yükselişi devam ediyor. Yazının yazıldığı sıralarda tüm büyük kripto borsalarında 1.742 dolarlık yeni bir ATH’ye ulaştı. Son bir saatte Ethereum, 24 saatteki fiyatının üzerine %5,7 civarında yükseldi.

1500 dolarlık son direncini kırarak son zamanların yüksek seviyesi olan 1690 dolar üzerinde kendisine bir yer edindi. Küçük bir düzeltmeyle karşılaştıktan sonra, Ether 1590 dolar aralığına düştü. Uzmanlar varlık üzerinde yükseliş hakkında yorumlarda bulunuyor. Ethereum’un 1640 dolar ve üzerindeki desteğini koruduğu sürece daha da yükselebileceğine inanılıyor.  

Ancak, Ether fiyatlarındaki artış, ağın işlem ücretlerini etkiledi. Bitinfocharts’a göre , ortalama Ethereum ağ işlem ücreti, ağ tarihinde ilk kez 20 dolardan fazla bir seviyeyi gördü.

GAS ücretlerindeki artış nedeniyle kripto borsası Liquid, Ether ve belirli ERC-20 tokenleri için para çekme işlemini geçici olarak askıya aldı. Defı projeleriyle ilgili ücretler bile, Uniswap ve SushiSwap üzerindeki basit Swapslerin maliyeti ile sırasıyla 40 ila 75 dolar arasında değişmektedir.

Geçtiğimiz yıl bazı protokoller, müşterilerine Ethereum’da oluşan trafik sıkışıklığı ve yüksek işlem maliyetine alternatif sunmak için Ethereum ile rekabet etmeye çalıştı. Mevcut piyasa durumunun rakiplerin coinlerini tekrar pazarlamak için yeni fırsatlar bulmalarına yol açıp açmayacağını izlemek ilginç olacak.

Ethereum yükselişi için devam edip etmeyeceği konusu yakın geçmişte yaşayacağı önemli günlerle de bir miktar ilişkilidir. Altcoinlerin kralı Ethereum 8 Şubat 2021 tarihinde vadeli işlemlere açılıyor. Haberin detaylarını okumak için linke tıklayabilirsiniz.

Ethereum Grafiği

Ethereum Yükselişi

Binance borsasından alınan grafikte de görüldüğü gibi aşırı bir düzeltme olmadan emin adımlarla yükselmeye devam ediyor. Yatırımcıların 8 Şubat korkusu nedeniyle Ethereum’a yanaşmayacağı düşünülmüştü. Fakat, durum sanıldığı gibi olmadı. Yine de 2017 yılında Bitcoin’in vadeli işlemlere geçtiğinde yaşanan düşüşün aynısını Ethereum için de yaşayıp yaşamayacağımız merak konusu.

Kaynak: ambcrypto

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.