a

FC Barcelona’nın Metaverse Yatırımına İnanamayacaksınız!

Spor organizasyonları için taraftar katılım belirteçlerinin geliştiren Socios.com, futbol takımı FC Barcelona, ​​Barca Studios’ un meteverse projesine 100 milyon dolar yatırım yapacağını açıkladı. Yapılan bu yatırım, Socios.com’a kulübün dijital bölümündeki hissenin %24,5’ini verecek. Oluşumun metaverse ve Web3 stratejilerini daha fazla gelir akışı içerecek şekilde yeniden şekillendirmesine olanak sağlayacak. Bunu FC Barcelona ile beraber yapmak onlara daha da prestij kattı.

Spor kulüpleri artık meta veri tabanına girerek gelir akışlarını çeşitlendirmeye çalışıyor ve bu süreçte risk sermayesi firmalarının dikkatini çekiyor. Spor kulüpleri için taraftar katılım araçları tasarlayan bir şirket olan Socios.com, FC Barcelona’nın metaverse, NFT ve Web3 bölümüne 100 milyon dolar yatırım yapacağını duyurdu. Hem meteverse yatırımcılarının hem de Barcelona taraftarının dikkatini çekti.

Yatırımla birlikte Socios.com, kulübün açıkladığı gibi söz konusu şirkette %24,5 hisse alacak ve kulübün görsel-işitsel, blockchain, NFT ve Web3 stratejilerinin arttırılmasına olanak sağlayacak. Bu sermaye akışı, şirketin yeni uzun vadeli gelir kaynakları oluşturmak için yeni teknolojileri içeren yeni ürünler geliştirmeye odaklanmasını sağlayacaktır.

Socios.com’a göre, Barca Studios artık geliştiricilerin NFT’ ler ve fan tokenleri yayınlamasına, DeFi ürünleri ve Play2Earn oyunları oluşturmasına olanak tanıyan yeni bir blockchain teknolojisi olan Chilliz Chain’e erişebilecek. Socios.com CEO’su Alexandre Dreyfus şunları söyledi:

“Barca Studios artık kulübün Web3 içerik stratejisini uygulamaya koymaya ve gelecek sezonlarda kulübe fayda sağlayacak yeni uzun vadeli gelir akışları sunmaya yardımcı olmak için teknolojimizden, uzmanlığımızdan ve küresel ölçeğimizden yararlanacak.”

Bu duyurunun sonucunda, FC Barcelona`ya ait $BAR’ın fiyatı 5$’dan 7.20$’a çıkarak %50’ye yakın bir artış gösterdi. Bildiğiniz üzere fan token, sahiplerin Socios.com oylama uygulaması aracılığıyla belirli kararlarda söz sahibi olmalarını sağlıyor.

Son Zamanlarda Metaverse Yatırımlarında Büyük Artış Var

Futbol kulübü FC Barcelona, bölgede ürünler geliştirmek için özel bir birimin lansmanını duyurduğu bu yılın başlarından bu yana metaverse ve NFT’ler gibi yeni teknolojileri takip ediyor. O sırada FC Barcelona başkanı Joan Laporta, dijital odaklanmanın büyüme stratejisinin çok önemli bir parçası olduğunu belirtti. Laporta şunları söyledi :

“Büyüme için yeni fırsatlar yaratmak istiyoruz. Hedefimiz şampiyonluklar kazanmak ve taraftarlarımızı mutlu etmek. Ama aynı zamanda spor endüstrisindeki fırsatlardan da yararlanmak zorundayız. Bu bir hayatta kalma meselesidir.”

Telegram kanalımızı takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Twitter hesabımız için de buraya tıklayabilirsiniz. Günün başka bir önemli haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.