a

Filipinler’in Yeni Merkez Bankası Müdürü’nden Kripto Para Yorumu

Filipinler merkez bankasının yeni başkanı bir ekonomist olan Felipe M. Medalla, ​​büyük aptal teorisi diye adlandırdığı kripto para ile ilgili düzenleme düşünmüyor.

Merkez bankası başkanı Medalla İş Dünyası’na verdiği demeçte, “Bu kripto para birimlerini kullanmanızın tek nedeni, başka birinin sizden daha yüksek bir fiyata satın alacağını düşünmenizdir. Bu çok korkutucu bir yatırım” dedi.

Medalla, kripto para birimlerinin büyük aptal teorisine dayandırıyor. Bir tüccarın, satın almaya istekli daha ​​büyük bir aptal varsa, satın alma fiyatından bağımsız olarak kar elde edebileceğini öne sürüyor.

Medalla ayrıca kripto para birimlerinin paralarını hükümetten gizlemek isteyenler için bir araç olarak hizmet ettiğini söyledi.

Bangko Sentral ng Pilipinas (BSP), kripto para biriminin kendisini düzenlemez. Ancak faaliyet göstermek için merkez bankasından bir lisansa ihtiyaç duyan sanal varlık hizmet sağlayıcıları için yönergeler belirlemiştir.

BSP şu anda CBDC’nin belirli kurumlar arasında büyük değerli işlemler için fizibilitesini test etmek için CBDCPH adlı bir pilot toptan merkez bankası dijital para birimi projesi üzerinde çalışıyor.

2021’de Filipinler, dijital varlık benimseme açısından 15. sırada yer alırken, BSP verileri, kripto para birimi yatırımlarının 2021’in ilk yarısında %71 artarak yaklaşık 2 milyar ABD dolarına ulaştığını gösteriyor.

Telegram kanalımızı takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Twitter hesabımız için de buraya tıklayabilirsiniz. Günün başka bir önemli haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.