CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

Gartner Bitcoin’e Yatırım Yapmayı Planlıyor

Gartner, Gartner Bitcoin’e Yatırım Yapmayı Planlıyor

Gartner, alanında ünlü bir küresel araştırma grubudur. Geçtiğimiz günlerde yöneticilerine kurumsal varlık yatırımı olarak Bitcoin’i tercih edip etmemeyi önerdi. Kurumsal şirketlerin Bitcoin’e giderek artan ilgisinden dolayı yatırım seçenekleri arasına Bitcoin’i de koydu. Bunun için şirket içerisinde bir anket yapıldı. Anket sonuçlarına göre şirketteki yöneticilerin %5’i Bitcoin’e yatırım yapılabileceğini söyledi.

Bitcoin yatırımı furyasına geçtiğimiz günlerde birçok dev kurumsal şirket katıldı. Öncelikle Elon Musk’ın CEO’su olduğu Tesla şirketi 1,5 milyar dolarlık yatırımıyla gündeme damga vurdu. Michael Saylor da düzenlediği Bitcoin zirvesine 7000’den fazla kurumsal yatırımcının katıldığını söylemişti.

Bitcoin yatırımı kurumlar arasında mantıklı bir tercih olarak görülse de yine de endişeler var. Örneğin, Gartner şirketinde reddedilmenin en büyük nedeni, fiyattaki aşırı oynaklıktan kaynaklanıyor. Ani düşüşler ve yükselişlerden dolayı yöneticilerden bazıları Bitcoin yatırımından çekiniyor.

Bunun üzerine şirket sahibi bir açıklamada bulundu. Bitcoin’in kurumsal yatırım araçları arasında yeni bir şey olduğunu söyledi. “Finans departmanında görev yapanların şirketin finansal açıdan iyi bir noktaya gelmesi için çalışıyorlar. Ani bir şekilde yatırım yönünü değiştirmekten yana değiller. Emin adımlarla hareket etmek istiyorlar. Acelemiz yok.” dedi.

Bitcoin Ne Durumda?

Bilindiği gibi Bitcoin geçtiğimiz haftadan başlamak üzere neredeyse bir gün arayla yeni bir ATH’ye ulaşıyor. Bu yeni zirve noktaları görüldükçe Dijital Altın denilen Bitcoin, birçok kurumun ilgisini çekiyor. Bu nedenle önümüzdeki yıllarda daha çok yükseleceği düşünülüyor. Analistlerin dediklerine göre 4 aydır yükseliş trendini devam ettiriyor. Halen daha yükseliş trendi kırılmış değil. Rallinin devam ettiğini söylüyorlar.

Gartner gibi şirketler Bitcoin’e yatırım yapmayı düşünmeye devam edeceklerdir. Twitter, Uber ve çok daha fazlası gemiye bir yerden atladılar. İlerleyen dönemlerde neler olacağı merak konusu.

Takipte Kalın!

Son dakika haberlerini anında öğrenmek için bizi Twitter’dan takip etmeyi unutmayın. Twitter hesabımıza ulaşmak için linke tıklayınız.

Benzer Yazılar

Kripto Dolandırıcıları Polis Tarafından Yakalandı

Yavuz Cem AKYOL

Çok Takipçili Twitter Hesaplarını Ele Geçiren Ve Bitcoin İsteyen Hacker Tutuklandı

Sezer

Tom Lee “Bitcoin 120 Bin Dolar Olacak”

Yavuz Cem AKYOL

Yorum Yaz

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz. Kabul ET Devamını Oku