a
NFT

GoDaddy, Kullanıcıları İçin Ethereum Name Service İle Anlaştı

coinnet
coinnet

Önde gelen bir barındırma ve etki alanı şirketi olan GoDaddy, önemli bir ortaklığa imza attı. ENS kullanıcılarının esnek alan adı ve ENS adları oluşturmalarına yardımcı olmak için Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilmiş bir etki alanı adlandırma sistemi olan Ethereum Name Service ile ortaklık kurdu.

Daha önce Twitter olarak bilinen X ile paylaşılan yakın tarihli bir gönderide ENS, 258.000 takipçisine ortaklığın milyonlarca GoDaddy müşterisinin ENS ekosisteminde DNS alan adlarını kullanmasına izin vereceğini duyurdu.

GoDaddy ile Ethereum Name Service Arasında Büyük Anlaşma

Resmi bir blog yazısında ENS, Web3’ün gücünü nasıl gösterdiğini özetledi. Her iki platform arasındaki işbirliğinin önemini vurguladı. Blog gönderisinde şu mesaja yer verildi;

Dünyanın en büyük alan adı kayıt şirketi olan GoDaddy, hizmetlerini geliştirmek için sürekli olarak yenilikçi yollar arıyor. Bugün bu, web3’ün gücünü milyonlarca müşterisine getirmek anlamına geliyor ve bunun bir parçası olmaktan heyecan duyuyoruz.

Kullanıcıların akıcı bir deneyime sahip olmasını sağlamak için GoDaddy, Kripto Cüzdanı olarak bilinen etki alanı yönetim arayüzüne yeni bir bölüm ekledi. Bu bölüm altında, kullanıcılar mevcut bir Ethereum adresini alan adlarıyla kolayca ilişkilendirebilir.

Uzun vadede bu, GoDaddy müşterilerinin web3 ekosistemindeki yüzlerce uygulamayla sorunsuz bir şekilde entegre olmasına olanak tanıyacak. Ekstra maliyet veya teknik uzmanlık olmadan, bu işlem ortalama bir müşteri için basit ve kullanıcı dostu hale getirilir.

Yapılandırmadan sonra, Ethereum adresleri, çok çeşitli web3 uygulamalarında alan adlarının yerine geçebilir. Bunlar arasında cüzdanlar, takli olmayan belirteç pazarları ve blok kaşifleri bulunur.

ENS’den İyi Başarı

Özellikle Ethereum Name Service, her zaman mevcut internet altyapısını tamamlayıcı olmuştur. Bununla birlikte, DNS adlarını ENS’ye aktarmak tarihsel olarak ağır işlem ücretleriyle geldi.

29 Ocak’ta ENS, ENS DAO’nun EP5.1 onayıyla Gazsız DNSSEC’yi başlattı. Özellik, DNA etki alanlarının işlem ücreti ödemeden ENS’de kullanılmasına izin verir. GoDaddy’nin bu yeni özelliği entegre eden ilk kayıt şirketi olduğunu belirtiyor.

Gasless DNSSEC ile GoDaddy kullanıcıları, bir Ethereum adresini DNS alan adlarıyla kolayca ilişkilendirebilir ve ENS’yi etkin bir şekilde destekleyen tüm uygulamalarla sorunsuz entegrasyona izin verir.

ENS ayrıca, platformunun başarılı olması için mevcut altyapı ile entegre olması gerektiğini vurguladı. Her iki platform arasındaki ortaklığın bu yönde bir adım olmayı hedeflediğini belirtiyor.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.