a

SEC, İki Şirketin Spot Ethereum ETF Başvurularını Erteledi

coinnet
coinnet

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ethereum ETF hakkında kararını açıkladı. Buna göre kurum, Invesco ve Galaxy Digital’den önerilen spot Ethereum borsa yatırım fonu ile ilgili karar verme sürecini uzatmayı seçti.

Haber, SEC’in daha önce spot Bitcoin ETF’lerini çığır açan onaylamasından sonra geldi. Gecikme, teklifin Federal Kayıt’ta yayınlanmasının ardından son tarihi 35 gün daha yükselterek ek değerlendirmeye izin vermek için başlatıldı.

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Invesco ve Galaxy’nin spot Ethereum ETF uygulaması hakkındaki kararını ertelemeye karar verdi.

Yeni Spot Ethereum ETF Tarihi Görünümde Mi?

Kıdemli Bloomberg ETF analisti James Seyffart, sosyal medyadan konu hakkında görüşlerini bildirdi. ABD düzenleyicisinin Invesco ve Galaxy Digital tarafından sunulan ortak Ethereum ETF başvurusu hakkındaki kararını geri ittiğini söyledi. 

SEC, Ethereum ETF’sini erteledi. %100 bekleniyor ve önümüzdeki aylarda daha fazla gecikme olmaya devam edecek. Özellikle, bu tür gecikmelerin uygulanması, Menkul Kıymetler Borsası Yasası’nın 19(b)(2) Bölümüne dayanan SEC’in büyük takdir yetkisidir. Komisyon, kamuya açık yorum süresi için 45 günlük yayın süresini gerekli görülürse 90 güne kadar uzatma yetkisine sahiptir.

Diğer ETH ETF dosyalayıcıları, SEC tarafından ertelenen bir spot ETH ETF için başvurularının kararını daha önce almıştı. Yaklaşık iki hafta önce SEC, Fidelity Investments tarafından önerilen ve BZX Kural 14.11(e)(4) uyarınca Fidelity ETH Fonu hisselerinin listelenmesini ve ticaretini içeren Ether ETF noktasındaki kararı erteledi.

Daha Fazla Gecikme Yakın mı?

BlackRock ayrıca spot Ethereum ETF kararını ABD tarafından ertelendi. SEC, düzenleyici varlık yöneticisinin iShares Ethereum Trust’ının Federal Register’da yayınlanmıştı. O zamandan beri halktan henüz herhangi bir geri bildirim almadığını ve ek süre ihtiyacını zorunlu kıldığını iddia etti.

Dikkat çekici bir şekilde, Fidelity ve BlackRock’un spot ETH ETF uygulama kararı hala daha fazla gecikmeye açık. Bu nedenle, şu anda spot Ethereum ETF için tek tarih 23 Mayıs 2024’tür.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.