a
coinnet

Bitcoin 50.000 Ethereum 4.000 Dolar Bölgesini Geri Kazandı

coinnet
coinnet

Öncelikli olarak bugün marketin en yüksek performansını kayıt eden Dogecoin gelişmelerini buradan detayları ile inceleyebilirsiniz. Devamında ise 12 Mayıs’ta yaşanan sert düşüşün ardından Bitcoin ve Ethereum için önemli bölgeler tekrar kazanıldı. Şuanda BTC için 50.000, ETH için de 4.000 dolar seviyesi korunması gereken bölgeler. Bir çok yatırımcı analizlerini bu bölgenin altında ve üstünde kapanan mumlar üzerinden hesaplıyor. Cuma günü ile beraber önemli isimler önemli bölgelerde tutunmayı başarırken, sırası ile DOGE %27, ETC(Ethereum Classic) %13.82 ve MATIC %33 yükseliş ile çift haneli büyüme gösteren isimler arasında.

Bitcoin(BTC) Fiyat Analizi

BTC bugün neredeyse aşağı veya yukarı yönlü herhangi bir harekette bulunmadı. Fiyat 51.500 ile 47.500 dolar arasında dalgalanıyor. Son iki günün en düşük seviyesi ise 47.000 dolar bölgesi oldu.

Bir diğer yandan Bitcoin dominansı tüm zamanların en düşük seviyesin de, güncel dominans %41.28. Bitcoin hakimiyeti en son 2018 yılında en dibi %35 olmak üzere %50’nin altında görülmüştü. Bunun yanında pek çok altcoin performansı ile lider kripto para ile arasındaki farkı bir adım daha kapatmış durumda. Bildiğiniz üzere Tesla’nın Bitcoin ödemelerini askıya alması 12 Mayıs gecesi ile büyük bir gerileme yaşatmıştı. Bugün Elon Musk’ın Dogecoin paylaşımları da yabancı basında ve sosyal medyada farklı açılardan ele alınarak, yapılan hamlenin doğruluğu tartışılıyor.

Bunun yayınında Argo Blockchain(İngiliz Bitcoin madencilik firması) tamamen hidroelektrik iki adet Bitcoin madencilik çiftliği satın aldığını duyurdu. Şuanda gözlerin çevrildiği en önemli nokta Bitcoin madenciliğinin fosil yakıt kullanımı konusunda yeni çözümlerle sağlıklı hale getirilmesi. Önümüzdeki dönemlerde bu konu ile ilgili lider teknoloji şirketlerinin yeni adımları açıklanacaktır.

Bitcoin 50.000 Ethereum 4.000 Dolar Bölgesindeyken 14 Mayıs 2021 Bitcoin Dominansı

EK: Önemli kurumsal yatırımcı MicroStrategy bu dönemde Bitcoin alımlarına devam etti.

Ethereum(ETH) Fiyat Analizi

Ethereum 8 Mayıs’ta 3.500 dolar bölgesinden yaklaşık 4.000 dolara kadar yükselmişti. 4.000 doların kırılımı 9 Mayıs’tan itibaren zaman zaman altına inilse de olsa şuanda bu gölgenin tam üstünde tutunuyor. Ayrıca Bitcoin bu dönemlerde dominansını kayıp ederken, Ethereum geldiği %21 seviyesi ile tüm zamanların yüksek dominans seviyesine ulaşmış durumda. Yaklaşık 3 gündür bu seviyenin altına düşülmedi.

Son olarak Bitcoin 50.000 ve Ethereum 4.000 bölgesini yazının yazıldığı sıralarda geri kazanmış durumda. Hafta sonu ile beraber gelecek fiyat hareketlerini aktarıyor olacağız.

Türkiye, Kaçak Bitcoin Madencilik Ekipmanlarını Ele Geçirdi

Elon Musk Dogecoin ‘e Yöneldi!

Bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz:

TwitterFacebook.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.