Türkiye, Kaçak Bitcoin Madencilik Ekipmanlarını Ele Geçirdi

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Türkiye’nin şimdiye kadar yaptığı en büyük kripto madencilik kaçakçılık baskını gerçekleşti. 600.000 dolar değerinde yasadışı Bitcoin ASIC ele geçirildi. Bunun sonucunda ise kaçakçılık yapmaya çalışan dört kişi tutuklanarak adliyeye sevk edildi.

Türkiye kripto konusunda bir ilke imza attı. Bitcoin madencilik ekipmanlarını ele geçiren Türk polisi, kaçak ekipmanları gümrük baskınında yakaladı. Polisler bir ihbar üzerine harekete geçtiler. Türkiye Gümrük Koruma Kaçakçılıkla Mücadele ve İstihbarat ekipleri ihbarı alır almaz harekete geçtiler. İzmir ilinin Karabağlar bölgesinde yakayı ele veren kaçakçıların evinden 501 adet ASIC Bitcoin madencilik kulesi bulundu. Gümrük idaresi tarafından yapılan açıklamaya göre bu ekipmanlar 5 milyon Türk Lirası, 600.000 dolar olarak bildirildi.

Kaçak Bitcoin Madencilik Suçlamasıyla Dört Kişi Göz Altına Alındı

Türk polislerinin yaptığı ve kaçak ekipmanların ele geçirildiği operasyon sonucunda dört şüpheli göz altına alındı. Bunun üzerine öğrenilen başka bir bilgi ise Türk polislerinin başka bir operasyonun daha peşinde olduğuydu. Önemli gümrük noktalarından biri olan İstanbul bölgesinde Türkiye polisleri yeni bir aktif operasyon yürütüyor.

Bitcoin madenciliğinde en çok tercih edilen yöntem uygulamaya özel entegre devreler veya ASIC’lerdir. Elon Musk’ın da şikayetçi olduğu fazla enerji tüketimine sebep olurlar. Bu nedenle devletin gözetimi altında yapılması gerekmektedir. Kaçak yollarla bu ekipmanların ülkelere girişi yasaktır.

Takipte Kalın!

Son dakika haberlerini anında öğrenmek için bizi takip edebilirsiniz. Twitter hesabımıza ulaşmak için lütfen linke tıklayın.

Yorum Yaz

isimFiyatGrafik (7gün)
bitcoin
Bitcoin (BTC)
$58,134.00
ethereum
Ethereum (ETH)
$2,080.07
binancecoin
Binance Coin (BNB)
$408.18
ripple
XRP (XRP)
$1.02
tether
Tether (USDT)
$0.998