a

Kraken, Borsada Ne Kadar Bitcoin ve Ethereum Tuttuğunu Açıkladı

coinnet
coinnet

Kraken, Perşembe günü kripto borsasının 19 milyar dolarlık Bitcoin ve Ethereum tuttuğunu gösteren bir rezerv kanıtı denetiminin sonuçlarını açıkladı. Diğer kripto varlıkları denetime dahil edilmedi.

Bir Kraken temsilcisi CoinDesk’e verdiği demeçte, muhasebe firması Armanino bağımsız denetimi 31 Aralık 2021’de tamamladı. Baş Ürün Sorumlusu Jeremy Welch, her madalyonun uygun olduğunu kanıtlamak için bir merkle ağacının yeniden yapılandırılmasını gerektiren “yıllarca” çalışmanın doruk noktası” dedi .

Denetimin serbest bırakılması, kripto firmalarının düzenleyiciler ve tüccarlar tarafından artan incelemeler arasında güvenilirliklerini parlatmak için yarışırken geliyor. Kraken, halka açılma planlarını gizlemedi ve marka algısını daha da önemli hale getirdi.

Welch, bunun tüm sektöre de bir mesaj gönderdiğini savundu. Bir röportajda, “Bu alandaki tüm şirketlerin mümkün olduğunu bildiğimiz türden şeffaf ve güvenli bir yaklaşımı benimsemeye devam etmesini umuyoruz” dedi. “Bu sektörle ilgili benzersiz olan şey bu değil mi? Böyle bir şeyi yapmak eski finansal sistemde bile mümkün değil.” dedi.

Welch, Armanino’nun denetimin bir kopyasını web sitesinde yayınlayacağını söyledi.

Welch, Kraken ‘in periyodik olarak halka açık rezerv kanıtı denetimleri başlatmayı planladığını söyledi: Welch, belki de yılda bir veya üç ayda bir. En son 2014 yılında böyle bir denetimin sonuçlarını yayınladı.

Welch, müşteri verilerinin denetimde gizli tutulduğunu söyledi. Ayrıca, müşterilerin bir web sitesi aracını kullanarak hesaplarını denetim sonuçlarına göre kontrol edebileceklerini kaydetti.

Gelecekteki denetimler, dahil edilen daha fazla para görebilir. Bu, teknik nedenlerle ilk iki kriptoda kaldı çünkü Welch, Kraken müşteri kriptosunun çoğunun burada olduğunu söyledi.

Değerli okurlarımız, Kripto dünyasından anında haberdar olmak isterseniz Twitter ve Telegram sayfamızı takip edebilirsiniz.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.