a

Güney Kore, Yabancı Borsaları Ülke Kurallarına Uymaya Zorlayacak!

Güney Kore mali düzenleyicisi yabancı kripto para borsaları için yeni bir engel planlıyor. Yabancı borsaların ülkede faaliyet göstermesini engellemek için bir yasa tasarı sunacak. Güney Kore'nin hedefinde 27 farklı kripto para borsası var.

Güney Kore mali düzenleyicisi yabancı kripto para borsaları için yeni bir engel planlıyor. Yabancı borsaların ülkede faaliyet göstermesini engellemek için bir yasa tasarı sunacak. Güney Kore’nin hedefinde 27 farklı kripto para borsası var.

Güney Kore Finansal Hizmetler Komisyonu hükümetten borsa kontrolü için tam destek aldı. Bunun üzerine 27 farklı kripto para borsasına mektup gönderildi. Mektupta yer alan uyarılar dikkate alınmadığı takdirde çeşitli yaptırımlarla karşı karşıya kalacaklar.

Güney Kore cephesinden gelen bu hareket bu ayın başlarındaki meydan okumaya bir yanıt gibi görünüyor. Meclis komitesi oturumunda Binance ve benzeri borsaların popülaritesi konuşulmuştu. Güney Kore’li kullanıcılardan büyük destek alan kripto para borsaları düzenleyicilerle iyi geçinemedi. Komitede düzenlemeye uymayan kripti şirketleri hakkında soruşturma başlatılacabileceği ve web sitelerine erişimin engellenebileceği öne sürüldü. Tüm bu yaptırım iddiaları kontrolsüz kripto faaliyetleri ve kara para aklamaya karşı mücadele adı adı altında ortaya atıldı.

24 Eylül 2021 tarihinden sonra Güney Kore’deki ticari platformların denetimi mali istihbarat birimi(FIU) tarafından yönetilecek. Dört büyük yerel borsa olan Bithumb, Upbit, Coinone ve Korbit de bazı düzenlemelerle karşı karşıya kalacak.

Binance ve diğer birçok borsa ülkelerin düzenleyici engeline takılıyorlar. Özellikle dünyanın en popüler kripto para borsası Binance, İngiltere başta olmak üzere İtalya, Tayland ve daha pek çok ülkeden uyarı mesajı aldı. Özellikle merkezi olmayan yapısı nedeniyle sorun yaşanıyor. Son olarak İngiltere ile ciddi bir karşı karşıya gelme yaşamıştı. Chanpeng Zhao’nun ülkeler için yayınladığı ortak mektup da pek işe yaramamış görünüyor.

Takipte Kalın!

Son dakika haberlerini anında öğrenmek için bizi takip edebilirsiniz. Twitter hesabımıza ulaşmak için lütfen linke tıklayın.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.