a

Hindistan ‘ın Blockchain Ekosistemi, Kripto İnovasyonunun Yatağıdır!

Hindistan ‘lı kripto girişimcileri, devam eden küresel adaptasyonun ve benimsemenin ülkede kabul görmesi için güçlü bir neden olduğuna inanıyor…

Tesla’nın bitcoin’e yatırım yapması ve bu’nu elektronik araçları için ödeme olarak kabul etme kararı, yatırımcı ilgisini önemli ölçüde artırdı ve küresel kripto para piyalarının yalnız bir günde 150 milyar doların üzerinde artış yaşadığı görüldü..

Tesla ve SpaceX kurucusu Elon Musk tarafından planlanan bu hareketin, Hindistan’daki kripto para birimi girişimlerinin dikkatinden kaçmadığı görüldü.

Kripto girişimcileri, küresel alanda kabul görmesinin ülkede güçlü bir kanıt oluşturduğuna inanıyor. Hindistan Blockchain ekosistemi, hızla genişleyen bu alanda hali hazırda kurulmuş olan bazı önemli projeler tarafından yönlendirilen ve merkeziyetsiz finans alanında inovasyon için genişleyen bir odak noktası haline gelebileceği alan’dır.

Matic Network (ağı), Multi-Chain (çok zincirli) Ethereum Ölçeklendirmesini Desteklemek İçin Bir Polygon Oluyor..

Matic Network, bir Layer-2 ölçeklendirme çözümleri oluşturan Hindistan blok zinciri ekosisteminin merkez üssünde yer alıyor.

Lider küresel dApp platformu Ethereum’da Polkadot’a benzer çok zincirli sistem oluşturmak için stratejik bir değişimle aynı zamana denk gelen 9 Şubat’ta Polygon olarak yeniden tescillendi.

Binance ve Coinbase tarafından desteklenen proje, ağ mimarisini birden çok Layer-2 güvenli zincir ve bağımsız yan zincir desteği ile geliştirecek.

Bu Layer-2 Polygon kaynağı, Ethereum’un daha hızlı ve daha etkili bir şekilde ölçeklendirilmesine yardımcı olurken, benimsenmeyi engelleyen ağ ücretlerini’de önemli ölçüde azaltacak.

Ve kripto projelerinin ve işletmelerin uygulamaları için talep üzerine ölçeklendirilme erişimine olanak tanıyarak bir blok zincirleri interneti oluşumuna olanak sağlayacak.

Polygon, bu çabaları hızlandırmak adına işe alım sürecinde, iddialı yol haritasını sunmak ve üretime hazır blok zinciri ölçeklendirmesi için küresel bir merkez haline gelmek için yeni yetenekler arıyor.

MATIC token2i, alandaki ölçeklenebilirliğe fayda sağlayan Layer-2 ve yan zincir entegrasyonları tarafından sunulan katma değer ve işlevsellik ile ağın güvenliğini sağlamak ve teşvik etmek için hayati bir rol oynamaya devam edecektir.

EasyFi, Defi’yi Ethereum Temel Katmanının Ötesine Taşır

EasyFi, ölçeklenebilirlik, birleştirilebilirlik ve benimsenmeye odaklı bir DeFi kredilendirme protokolüdür ve dijital varlıkların uçtan uca ödünç verilmesi ve ödünç alınması yoluyla gerçek dünya kredi taleplerinin çözümüne yardımcı olur.

DeFi para piyasası protokolleri, piyasada çok ihtiyaç duyulan likiditeyi başarıyla oluşturdu ve bir araya getirdi.

Bununla birlikte, arz tarafı ise aşırı sermaye ile boğulmuş ve daha zayıf borçlanma tarafı nedeniyle yeterince kullanılmamış durumda. EasyFi, mevcut ağın teknolojik sınırlamalarını ele alırken, daha çekici finansal ürünler sunarak, borç alanlar ve borç verenler arasındaki bu boşluğu kapatmayı hedefliyor.

EasyFi, Polygon’un layer-2 çözümüne dayandığından, Ethereum temel zincirinin likiditesine erişim sağlarken Aave ve Compound gibi rakip platformlardan önemli ölçüde daha hızlı ve daha ucuz işlem hizmetleri sunar.

EasyFi token, EASY, aynı zamanda güçlü yatırımcı talebini gösteren, teminatlı ve teminatsız kredilerin, mikro kredilerin, kredi delegasyonunun, kredi temerrüt takaslarının, daha derin likidite havuzlarının temel platform özelliklerini kolaylaştırmasına yardımcı olan etkileyici likiditeyi sağlar.

Roket Vault Finansmanı Otomatikleştirilmiş Getiri Üretimi

Yapay zekadaki ilerlemeler ve gelişmeler, geleneksel fon yöneticilerinin rolünün yerini alacak ve otomatik merkeziyetsiz finans stratejilerinin geliştirilmesine aynı zamanda yatırım getirisinin sağlanmasına ayrıca en iyi risk ayarlı varlıkları belirlemek için piyasaların izlemesine yol açmıştır.

Rocket Vault Finance, kayıpları en aza indirmek ve kazançları en üst düzeye çıkarmak için veri odaklı, akıllı ve otomatikleştirilmiş yatırım stratejileri geliştirmek için bu gelişmiş yapay zeka tahmine dayalı analiz araçlarını ve makine öğrenimi algoritmalarını kullanır.

Sabit madeni para sermayesi için sürekli olarak %100’ün üzerinde APY getirisi elde ederler ve çeşitli likidite madenciliği, stake etme veya diğer DeFi platformları üzerinden birden fazla kripto varlığını yönetmekten kaçınırlar, bu da olası riskleri ve kayıpları azaltır.

Rocket Vault Finance, kurumsal yatırımcılara sunulan ücretli hizmetler ile platformun RVF tokenlerini elinde bulunduran perakende yatırımcılar için kullanmakta serbesttir ve riskli Yield projelerine ve geleneksel piyasa getirilerine otomatikleştirilmiş bir hibrit alternatif sunar.

Ekosistemi Daha İleriye Taşımak

Diğer birkaç proje de hızla büyüyen Hint blok zinciri ekosistemine katkıda bulunuyor ve sonuç olarak daha önemli iş teklif alanını genişletiyor.

MahaDAO topluluğu tarafından yönetilen proje, zaman içinde satın alma gücünü korumak için tasarlanmış sabit madeni paralara merkezi olmayan algoritmik bir alternatif olarak, ARTH değeri parası olarak bilinen dünyanın ilk amortismana tabi olmayan para birimini geliştiriyor.

Razor Network, DeFi’nin borç verme, sigorta, sentetik varlıklar ve tahmin pazarlarının gereksinimlerine daha uygun olan bir stakerler ağı kullanarak akıllı sözleşmelere veri sağlayan gerçek anlamda merkezi olmayan bir oracle çözümü oluşturuyor.

PlotX, kripto tüccarları için DeFi tahmin pazarları sunarken bir topluluk yönetimi yaklaşımı benimsiyor. Gözetim dışı tahmin protokolü, kullanıcıların yüksek verimli pazarlarda anında zincir içi ödüller kazanmasını sağlar.

DeFi’nin benimsenmesinin büyümesini sınırlayan likidite ve sorunlarını çözmek için UniLend, spot ticaret hizmetlerini ve para piyasalarını aynı şekilde DeFi protokolü içerisindeki akıllı sözleşmeler aracılığıyla borç verme ve borçlandırma hizmetleriyle birleştirir.

XinFin, küresel ticaret ve finans için kurumsal kullanıma hazır bir hibrit blok zinciri sunuyor. Yenilikçi ağı, hem kamu hem de özel blok zincirlerinin gücünü birlikte çalışabilir akıllı sözleşmelerle birleştirmek için aktarma köprülerini kullanır.

Hindistan’da Blockchain’in Geleceği

Kuşkusuz önümüzde pek çok zorluklar var. Ancak bununla birlikte, şu anda küresel ekosistemde öne çıkan Hindistan projeleri ve dijital varlık alanının ülkeye getirebileceği potansiyelin daha fazla tanınması adına lobi oluşturmak ve bir kampanya başlatarak kripto para birimi girişimcileri ile Hindistan projelerinin daha iyi olacağına inanmak ve ilerleyen yıllarda Blockchain inovasyonunun ön saflarında olmak için iyi bir neden var.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.