a

İflas Eden Celsius, Açık Artırma Tarihi Verdi!

coinnet
coinnet

İflas eden kripto kredi platformu Celsius Network varlıklarının açık artırma tarihlerini belirlemiştir. 3 Ekim Pazartesi günü Amerika Birleşik Devletleri New York Güney Bölgesi İflas Mahkemesi’ne sunulan bir dosyaya göre Celsius için son teklif tarihi 17 Ekim’de saat 16:00’da olacak ve eğer varsa bir müzayede yapılacak. 20 Ekim saat 10’da son bulacak.

Dosyaya göre, satışla ilgili bir duruşma 1 Kasım’da saat 11’de ABD Baş İflas Hakimi Martin Glenn’den Zoom aracılığıyla yapılacak. Dosyada ayrıca çok sayıda katılımcının duruşma için beklendiği belirtildi. Celsius, iflas sürecini müşterilerin para çekme işlemlerini askıya aldıktan ve bir milyondan fazla hesaba yayılmış milyarlarca dolara erişimi engelledikten neredeyse bir ay sonra Temmuz ayında başlattı. 

En son mahkeme kayıtları, Celsius ‘un yükümlülüklerinin 6,7 milyar dolardan fazla olduğunu ortaya koydu. Yine de varlıkları sadece 3,9 milyar dolar civarındaydı ve bu da Celsius’un bilançosunda 2,8 milyar dolarlık bir açıkla sonuçlandı.

Celsius Görevlileri Değişime Uğradı

Celsius bu yıl kripto para birimi endüstrisini vuran ayı piyasasının en önde gelen kurbanlarından biriydi. Ayı piyasasının diğer kurbanları arasında TerraUSD stablecoin riskten korunma fonu Three Arrows Capital ve borç veren Voyager Digital var. JPMorgan Chase’in eski bir çalışanı olan Chris Ferraro, şirketin kurucusu Alex Mashinsky’nin yakın zamanda CEO olarak görevinden ayrılmasından sonra CEO’luğa terfi etti.  

Özellikle, birkaç milyon dolarlık kaybın sorumluluğuyla ilgili olarak eski bir yöneticiye suçlamalar yöneltiliyordu ve firmanın mali sıkıntılarını yatırımcılarından gizlediği bildiriliyor. Kripto para sektöründe bir milyoner olan ve son birkaç aydır piyasada mali açıdan sıkıntılı katılımcıları kurtaran kripto para borsası FTX’in yaratıcısı Sam Bankman-Fried, Celsius ‘un varlıkları için teklif vermeyi düşünüyor.

Telegram kanalımızı takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Twitter hesabımız için de buraya tıklayabilirsiniz. Günün başka bir önemli haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.